Akbank EFT İptal Etme

Bu sayfadan Akbank EFT iptal etme işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenerek siz de hemen para transfer işleminizi iptal edebilirsiniz.

Akbank EFT İptal Etme

Bankacılık ve finansal bilgileri doğru, tarafsız ve yorum getirmeden paylaşmak amacıyla bankalarkredi.com'u hizmete açmış bulunuyoruz. Bu sayfada yer alan Akbank EFT iptal etme işlemlerinin nasıl yapılacağı hakkında bilgileri içeren konumuz, Bankalar Kredi sitesinin ilk araştırma yazısıdır. Bazı durumlarda para transferi yaparken zorlanabiliyor, dalgınlık yaşayabiliyor ve hata yapabiliyoruz. Böyle durumlarda para yanlış bir kişiye gönderildiyse bunun geri dönüşü var ancak zamanımız çok kısıtlı, bu yüzden lafı fazla uzatmadan eft işleminin nasıl iptal edileceğini aşağıda anlattık.

 

Akbank EFT İptali

Eğer yanlış bir hesaba para transferi yaptıysanız eğer bu işlem "eft saatleri" içerisinde yapıldıysa işiniz biraz zor ve zamanınız çok kısıtlı. Bu durumda direk zaman kaybetmeden Akbank müşteri hizmetleri numarası 444 25 25'i arayarak sesli komut sistemine "eft iptali" diyebilir ve ilgili menüye yönlendirilerek müşteri temsilcisinden eft iptali yapabilirsiniz.

 

Eğer eft işleminiz, "Eft saatleri" dışında yaptıysanız ve bir diğer iş gününe eft talimatı verdiyseniz bu durumda banka yapılan EFTyi iptal edebilecektir. yine bunun için banka müşteri hizmetleriyle görüşmeniz ve eft'nin yanlış yapıldığını belirtmeniz sonrasında iptal talebiniz işleme alınacaktır. Ayrıca EFT yanlış hesaba gönderildiyse bu durumda da bankaya bilgi vererek karşı hesabın dondurulması ve paranın tekrar kendinize verilmesini de talep edebilirsiniz. Ancak burada karşı hesabın sahibinin rızası alınması gerekmektedir çünkü para karşı hesaba artık geçmiştir. Eğer karşı taraf parayı vermeye kabul etmiyorsa yine zaman kaybetmeden bir avukata danışarak karşı tarafa "haksız kazanç davası" açabilir ve paranızın yanlışlıkla bu kişiye gönderildiğini kanıtlayarak tekrardan alabilirsiniz.

 

Siz de bu sayfamızda yer alan güncel bilgileri inceleyerek Akbank EFT iptal etme nasıl yapılır sorusuna doğru ve net yanıt bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizde yer alan diğer bankaların konularını da incelerek istediğiniz bankanın EFT işleminin nasıl iptal edildiğini hemen öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş