Akbank EFT Saatleri 2021

Para transferi yapmak isteyen kişiler bu sayfadan Akbank EFT saatleri 2021 bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Akbank EFT Saatleri 2021
Bankalarkredi.com olarak sizler için bu sayfada güncel olarak Akbank EFT saatlerive para transferi için gerekli olan bilgileri hazırladık. EFT ile para transferi yapmak isteyen pek çok kişi Akbank'tan farklı bir bankaya para göndermek için EFT yani Elektronik Fon Transferi işlemini kullanmaktadır. Akbank'tan Akbank hesabına para göndermek istiyorsanız havale ile 7 gün 24 saat para yollayabilir veya para alabilirsiniz. Fakat, EFT ile para transferi yapabilmek için belirlenen EFT saatleri içerisinde işleminizi yapmanız gerekiyor.
 
Akbank EFT Saatleri 2021
Şubeden, İnternet bankacılığından, mobil şubeden, ATM'den veya müşteri hizmetlerini arayarak siz de EFT ile para yollayabilir veya para alabilirsiniz. Aşağıda yer alan güncel saatleri kontrol ederek siz de Akbank EFT işleminizi bu saat dilimleri içerisinde yapabilirsiniz.
 
Akbank Şubeden EFT Saatleri: 09:00 - 16:30
Akbank İnternet bankacılığı EFT Saatleri: 09:00 - 17:15
Akbank Mobil bankacılık EFT Saatleri: 09:00 - 17:15
 
Yukarıda yer alan EFT saatleri, bankaların açık olduğu günlerde yapılmaktadır. Hafta içi her gün saat 09:00 ile 17:15 arasında Akbank internet bankacılığı veya mobil bankacılıktan EFT işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Akbank ATM cihazlarından veya Akbank müşteri hizmetleri numarasını arayarak da para transferini yapabilirsiniz. Havale ile para yollamak istiyorsanız, hafta içi hafta sonu fark etmeksizin her zaman havale ile para gönderebilir veya anında hesabınıza para alabilirsiniz.
 
 
EFT Nedir?
Türk Lirası cinsinden Akbank hesabınızdan farklı bir bankaya yapılacak olan para transferi işlemlerine EFT denilmektedir. EFT'yi hesabınız olmadan da yapabilirsiniz, bunun için banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.
 
 
Havale Nedir?
İstediğiniz türden para birimiyle Akbank hesabınızdan farklı bir Akbank hesabına para gönderme işlemine havale denilmektedir. Havale yapmak için şubeye gitmeye gerek olmadan karşı tarafın İBAN veya şube kodu - hesap numarası bilgilerini kullanarak havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 
 
EFT Nasıl Yapılır?
Akbank hesabınızdan EFT yapmak istiyorsanız bunu en kolay olarak Akbank internet bankacılığı veya Akbank mobil bankacılıktan gerçekleştirebilirsiniz. Akbank internet bankacılığına girdikten sonra Para Transferi -> EFT ile para transferi sayfasına gelerek karşı tarafınım İBAN, hesap isim ve soyisim ile gönderilecek para miktarını yazın. Onayla dedikten sonra bilgileri tekrar kontrol ederek Gönder butonuna tıklayarak hemen EFT işleminizin onaylanmasını sağlayabilirsiniz. Akbank EFT işlemlerinizi aşağıdaki kanallardan yapabilirsiniz.
  • Akbank İnternet veya Mobil şubeden,
  • Akbank ATM'lerinden,
  • Akbank banka şubelerinden,
  • Akbank müşteri hizmetlerinden.
 
 
Akbank EFT Ücretleri 2021
Geçtiğimiz günlerde alınan bir karar ile tüm bankalarda para transferi ücretleri düşürülmüştür. Normalde 6 TL olan EFT ücreti, 1 TL'ye düşürülerek bir çok kişinin bu gereksiz masrafı ödemesi önlenmiştir. İşte 2020 yılında güncel Akbank EFT ücretleri listesi:
  • Akbank Mobil ve İnternet şubeden EFT (1.000 TL altı): 1 TL
  • Akbank Mobil ve İnternet şubeden EFT (1.000 TL- 50.000 TL):  2 TL
  • Akbank Mobil ve İnternet şubeden EFT (50.000 TL ve üzeri): 25 TL
 
İlginizi çekebilir: Akbank EFt iptal etme
Sosyal Medyada Paylaş