Akbank Hesap Açma: İnternetten 5 Dakikada

İnternetten Akbank hesap açma işlemlerinin nasıl yapıldığını bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Akbank Hesap Açma: İnternetten 5 Dakikada

Artık bankalarda hesap açılması için şubeye gitme devri sona erdi! 2021 yılında internetten hesap açan bankalar arasında yer alan Akbank, yeni müşterilerinin hesabını online olarak açıyor. Siz de aşağıda yer alan bilgileri inceleyerek Akbank hesap açma adımlarını takip edebilir, Akbank'ta hesabınızı açarak Akbank internet bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanarak tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Akbank Hesap Açma

Akbank'ta vadesiz TL veya vadeli mevduat hesabı açmak istiyorsanız, Akbank mobil uygulama üzerinden başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. Akbank mevduat hesabı, dolar hesabı veya yatırım hesabı açabilmeniz için öncelikle Akbank'ta vadesiz TL hesabınızın yani banka hesabınızın olması gerekmektedir. Daha önceki yıllarda internet üzerinden banka hesabı açılmasına izin verilmiyorken, özellikle salgın sürecinde müşterilerinin sağlığını düşünen bankalar artık online olarak banka hesabı açıyorlar. Akbank'ta hesap açmak ücretsiz olarak gerçekleştirilirken, banka hesabının herhangi bir yıllık ücreti de bulunmamaktadır. İşte Akbank hesap açma adımları:

  • Akbank Mobil uygulamasını cep telefonunuza indirin.
  • Akbank mobil uygulamayı açtıktan sonra ana ekranda yer alan "Akbank'lı olmak istiyorum" butonuna tıklayın.
  • Uyarıyı okuduktan sonra "Devam" ve ardından "Hazırım" butonlarına tıklayın.
  • Bilgilerinizi doldurup onayladıktan sonra Akbank müşteri temsilcisiyle görüntülü görüşme yapacaksınız.
  • Görüntülü görüşme sırasında kimlik belgeniz yanınızda olması gerekmektedir.
  • Müşteri temsilcisiyle uygulama üzerinden görüşme yaptıktan sonra hesabınız açılacak, Akbank hesap kartınız adresinize gönderilecektir.

 

Google Play: Akbank mobil indirme linki.

Apple/İOS: Akbank mobil İos indir.

Akbank mobil resmi sayfası için tıklayın.

 

Akbank Hesap Açmak İçin Gerekenler

Akbank artık online bir şekilde müşterilerine hesap açılışı yapmaktadır. Mobil uygulama üzerinden bilgileri doldurduktan sonra Akbank müşteri temsilcisiyle görüntülü görüşme sırasında kimlik belgenizin yanınızda olması yeterli olacaktır. Kimlik belgenizi onaylattıktan sonra hesabınız açılacak, kartınız birkaç gün içerisinde verdiğiniz adrese teslim edilecektir.

 

Akbank Hesap Açma Yaş Sınırı

Akbank'ta online olarak hesap açabilmek için yaş sınırı 18 olarak belirlenmiştir. Eğer yaşınız 18'den küçükse bu durumda banka şubesine ebebeyniniz ile birlikte gitmeniz gerekmektedir.

 

Akbank Öğrenci Hesap Açma

Eğer 18 yaşının altındaysanız internet üzerinden kesinlikle bankalarda hesap açamazsınız. Sadece velinizle beraber banka şubesine giderek kimlik belgenizle kolaylıkla hesap açabilirsiniz. Öğrenciler için Akbank hesap açma ücreti alınmamaktadır. Öğrenci olan kişiler için üretilen 16-25 yaş aralığının kullanabildiği Akbank Exi-26 kartına başvurarak özel indirimlerden faydalanabilirsiniz.

 

Akbank hesap açma internetten

Eğer Akbank'ta hesabınız varsa ve mevduat hesabı, döviz hesabı, yatırım hesabı gibi ek hesap açmak istiyorsanız Akbank internet şubesine giriş yaparak hesabınızı açabilirsiniz. Eğer bankada daha önce bir hesabınız yoksa yukarıda belirttiğimiz gibi Akbank mobil uygulamasını indirerek hesap açabilirsiniz. Mevduat veya diğer ek hesapların açılışını Akbank internet bankacılığına girdikten sonra Hesaplar - Hesap Açma adımlarını takip ederek hesap açılış başvurusunu yapabilirsiniz. İşte internetten Akbank hesabı açma adımları:

  • Akbank.com sitesinde yer alan Bireysel butonuna tıklayın.
  • Şifreniz ve T.C. numaranızla giriş yaptıktan sonra Hesaplarım sayfasına gelin.
  • Vadesiz hesap açmak için Vadesiz Hesaplarım sayfasından "Hesap Aç" butonuna tıklayarak anında vadesiz mevduat hesabınızın açılışını yapabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası hesap açma

Akbank kredi kartı başvurusu

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş