Banka Kartında Hesap No Nerede Yazar

Eğer banka kartında hesap numarası nerede yazar diye merak ediyorsanız bu sayfamızdan hesap numarasının kartın neresinde olduğunu öğrenebilirsiniz.

Banka Kartında Hesap No Nerede Yazar

Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Halkbank, Vakıfbank, TEB ve diğer bankaların banka kartında hesap no nerede yazar diye merak ediyorsanız, siz de aşağıda yer alan bilgilere göz atabilir ve para transfer işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hesap Numarası Kartın Neresinde Yazar?

EFT, havale ve diğer para transfer işlemlerinde İBAN numarası veya hesap numarası bilgilerinin yanı sıra para gönderilecek hesap sahibinin adı ve soyadı gibi bilgiler gerekmektedir. Günümüzde para transfer işlemleri bankaların internet bankacılığı, mobil bankacılık veya ATM'lerinden yapılabilmektedir. Ayrıca banka şubesine giderek veya bankanızın müşteri hizmetleri numarasını arayarak da bir hesaba eft ya da havale yapabilirsiniz. Siz de kartın neresisinde hesap numarasının yazdığını, hesap numarasını nasıl öğrenebileceğinizi, İban numarasını nasıl bulacağınızı aşağıdan öğrenebilirsiniz.

 

Hesap numarası, her banka hesabı için farklılık göstermekte ve sayılardan oluşmaktadır. Çoğu banka güvenlik önlemleri gerekçesiyle hesap numarasını kartların üzerine yazmazlar. Kartların üzerinde yer alan sayılar genellikle kart numarasıdır ve o kartın güvenliği için oluşturulmuş sayılardır. Bu numaralar hesap numarası değildir, eğer hesap numaranız kartın üzerinde yazıyorsa zaten bu banka tarafından "Hesap Numarası:" diye belirtilecektir. Bazı sitelerde 16 haneli kodun ilk 4 hanesi şube kodudur diye belirtilmektedir ancak bu kesinlikle yanlış bir bilgidir. Her banka için durum aynı değildir, bir kaç banka bu şekilde yapmış olabilir ancak hesap numaranızı kesin olarak bu şekilde bulamazsınız.

 

Ziraat Bankası Hesap No Nerede?

Ziraat Bankası bankamatik kartlarında ilk yüzünde 16 haneli kart numarası bulunmaktadır. Bu kodun yanı sıra kartın sahibinin adı soyadı, ve kart türü yazmaktadır. Arka tarafında iseCCV yani güvenlik kodu yer almaktadır ancak Ziraat Bankası kartlarında hesap numarası yazmaz. Bazı eski kredi kartlarında hesap numarası yer alabilir, hesap numaraları genellikle 4413 - 12312312 gibi olmaktadır. Ziraat Bankası hesap numarasına ulaşmak için Ziraat Bankası internet bankacılığına veya mobil bankacılığa giriş yapabilirsiniz. (https://www.ziraatbank.com.tr/tr) Ayrıca Ziraat Bankası ATM'lerinden de kartınızı taktıktan ve giriş yaptıktan sonra, bilgiler kısmından hesap numaranız  ve İBAN no bilgilerine ulaşabilirsiniz.

 

Halkbank Hesap No Kartın Neresinde Yazar?

Halkbank vadesiz TL banka kartınızda hesap numarası 12 haneden oluşmaktadır. İlk 4 hane şube kodunu temsil eder. Halkbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 400'ü arayarak siz de hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Halkbank kartlarında güvenlik dolaysıyla hesap numaraları yer almaz, ayrıca Halkbank internet bankacılığı ve Halkbank ATM'lerinden de hesap numaranıza ulaşabilir ve para transfer işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

İş Bankası Hesap Numarası Nerede Yazar?

Türkiye İş Bankası banka kartlarında hesap numarası kartın ön yüzünde yazmaktadır. 11 haneden oluşan hesap numarasının ilk 4 hanesi şube kodunu temsil eder. Kartın ön yüzünde bulunan hesap numarası Kart numarasının hemen altında "Hesap No:" şeklinde yazmaktadır. İş Bankası kartlarında ayrıca müşteri numarası da yer almaktadır. Para trasnferi yapacaksanız bu numaraları karıştırmamanız gerekmektedir.

 

Akbank Hesap No Nerede?

Akbank banka kartlarında hesap numarası nerede yazar diye araştırma yapıyorsanız yine Akbank da hesap numarasını kartlara yazmaz. Bunun gerekçesi de banka kartlarının daha güvenilir ve ulaşılabilir olmasıdır. Siz de Akbank internet bankacılığına giriş yaparak hesap numarası, şube kodu ve İBAN numaranıza ulaşabilir, para yollayacak kişiye bu numaraları ileterek para gönderme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca 444 25 25 Akbank müşteri hizmetlerini arayabilir ve hesap numarası sorgulama yapabilirsiniz.

 

Garanti Bankası Hesap Numarası

Garanti BBVA yani eski adıyla Garanti Bankası ile eft yada havale yapacaksanız, malesef Garanti kartlarında da hesap numarası yazmaz. Garanti Bankası internet bnakacılığına (https://www.garantibbva.com.tr/) giriş yaparak hesap no bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca 444 0 333 numaralı Garanti müşteri hizmetlerini aradıktan sonra da hesap numarası ve diğer bankacılık bilgilerinize ulşabilirsiniz. Şube kodu 4 haneli, hesap numarası ise 7 haneli olmalıdır.

 

Siz de para gönderecek veya para transferi alacaksanız öncelikle hesap numarası veya iban numarası gibi bilgileri bilmeniz gerekir. Bu sayfada yer alan bilgilere göz atarak banka kartında hesap no nerede sorusuna yanıt bulabilir ve transfer işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Akbank eft iptali

Garanti eft iptal etme

 

Sosyal Medyada Paylaş