Banka Sınavları 2021 - Banka Sınavları Ne Zaman?

Bu sayfadan banka sınavları 2021 yılı ne zaman yapılacak sorusuna yanıt bularak, bankaların kariyer sayfalarındaki sınav tarihlerini öğrenebilirsiniz.

Banka Sınavları 2021 - Banka Sınavları Ne Zaman?

 Bankada çalışmak isteyen bankacı adayları, 2021 yılında banka sınavları ne zaman yapıldığını merak etmektedir. Biz de banka bilgi sitesi olarak sizler için bankaların sınav tarihlerini, personel alım sınavlarını, bankacı alımlarının ne zaman yapıldığını araştırarak bu sayfamızı oluşturduk. Bankaların personel alım duyurularını bankanın resmi web sitesi üzerinden takip ederek başvurularınızı yapabilirsiniz. Ayrıca toplu bankacı alım ilanlarının yanı sıra bankalara cv göndererek de iş başvurusu yapabilirsiniz.

Banka Sınavları 2021
Bankaların güncel iş duyuruları gerek bankanın resmi sosyal medya hesaplarında, gerekse internet sitesinden yayınlanmaktadır. 2020 yılının gelmesiyle beraber bankalar bankalar yeni personel alımlarını duyurmaktadır. Siz de bu ilanlara göz atarak başvurunuzu yapabilir ve iş başvurusunun kabul edilmesi sonrasında bankacı olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda yer alan bankaların resmi kariyer sayfalarının yanı sıra özellikle Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, TEB gibi büyük bankaların sınav duyuruları oldukça bu sayfamızı güncelleyerek sizlere duyuru yayınlayacağız.

 

Banka Sınavları Ne Zaman?

Yapı Kredi İş İlanları ve kariyer sayfası için tıklayınız.

Ziraat Bankası İş İlanları ve Banka Sınavları için tıklayın.

Vakıfbank iş başvurus sayfasına gitmek için tıklayın.

Teb kariyer sayfasına giderek açık pozisyonlar ve sınav tarihlerini görmek için 

tıklayın.

QNB Finansbank iş ilanları ve sınav tarihleri ile açık pozisyonlar için tıklayın.

Odeabank sınav tarihleri ile personel alımı 2020 için tıklayın.

İş Bankası sınav tarihleri ve açık pozisyonlar için tıklayın.

İNG Bank açık pozisyonlar/ banka sınavları için tıklayın.

Halk Bankası insan kaynakları sayfası için tıklayın.


Denizbank açık posizyonlar ve sınavları için 

tıklayın.

BankPozitif eleman alım duyuruları için tıklayın.

Akbank personel alımı ve duyurular için tıklayın.

Albaraka açık pozisyonlar için ve sınav başvuruları için tıklayın.


2021 yılında banka sınavları listesinde yer alan bankaların linkleri, ilgili bankanın resmi internet sitesine "kariyer" sayfalarına yönlendirmektedir. Bu sitelerin kariyer sayfalarına giderek siz de banka sınav başvurusu veya iş başvurunuzu yapabilirsiniz.
 

Ziraat Bankası Sınavları 2021
Ülkemizde hizmet veren devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, her yl olduğu gibi bu yıl da personel alımı için sınav yapmaktadır. Siz de Ziraat Bankası personel alım sınavına başvurunuzu yaparak kabul görmesi halinde sınava girerek bankacı olabilirsiniz. Ziraat Bankası, bilindiği gibi ülkemizde en yüksek bankacı maaşı veren bankalar arasında yer alıyor. Bu nedenle bir çok bankacı adayı Ziraat Bankası'nda çalışmak istemektedir.

Halkbank Sınavları 2021
Devlet bankaları arasında hizmet veren Halkbank, bu yıl da personel alımı yapmayı planlıyor. Müşteri temsilcisi, gişe görevlisi, güvenlik, gişe şefi gibi farklı pozisyonlarda çalışmak ve bankacı olmak istiyorsanız siz de Halkbank sınavlarına katılabilirsiniz.

Bankalarda hangi görevler var?


Müfettiş Yardımcısı
Müfettiş Yardımcısı olarak çalışan Yönetim Kurulu adına, Genel Müdürlük Bölümlerinde, yurtiçi/yurtdışı şubelerde, Bankanın denetimi altındaki kuruluş ve işletmelerde, teftiş, soruşturma ve incelemeler yapan kişidir.

Uzman Yardımcısı
Uzman Yardımcısı pozisyonundaki çalışan banka personelleri ise, Genel Müdürlük Bölümlerinde ve Kurumsal Şubelerde, görev yaptığı birimin faaliyetlerini Banka mevzuatlarınca çerçevesinde takip edip, uygular ve geliştirmeler yaparlar. Yönetici adayı ise(MT) olarak yetiştirilen uzman yardımcıları, uzmanlık alanlarında aldıkları pek çok kurum içi ve dışı eğitimle çalışma alanlarında profesyonellik kazanmış olurlar.

Gişe Görevlisi
Gişe görevlisi pozisyonundaki çalışan banka personelleri ise, Şube ve Genel Müdürlük Bölümlerinde temel bankacılık hizmeti ve bu hizmetlerin yerine getirilmesinde destek olan görevleri yerine getirir. Şubelerde gişe işlemleri ve operasyonel işlemlerde görev almanın yanı sıra performanslarına ve bulundukları şubelerde kadro imkânlarına göre satış, kambiyo, sorunlu kredilerin takibi gibi alanlarda da görev alırlar.

Personel Alımı Yapacak Bankalar
Türkiye'de hizmet veren pek çok katılım bankası, mevduat bankası veya devlet bankası personel alımı yapmaya hazırlanmaktadır. Bu bankalar yeni şubeler açarak yeni personellere ihtiyaç duymaktadırlar. Bazı bankalar toplu personel alımları için sınavlar yapmakta, bazı bankalar ise sadece mülakat yaparak işe almaktadır. 2021 yılında bankacı alımı yapacak olan bankalar:

  • Ziraat Bankası
  • Ziraat Katılım
  • Halkbank
  • TEB
  • Vakıfbank
  • Albaraka Türk
  • Yapı Kredi
  • Garanti
  • İNG Bank
  • Denizbank


Bankalarda bu pozisyonların yanı sıra pek çok farklı pozisyon bulunmaktadır. Bunlar arasında banka müdürü, banka müdür yardımcısı, gişe şefi, gişe yetkilisi, güvenlik, denetmen, müşteri temsilcisi gibi pek çok farklı alanda bankalarda çalışmaya başlayabilirsiniz. Güncel banka sınavları tarihleri ve yerleri hakkında duyurulara ulaşmak istiyorsanız Bankalarkredi.com sitemizi takip etmeye devam edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş