Bankacı Maaşları 2021 Yılında Ne Kadar?

2021 yılına ait bankacı maaşları, banka personel maaşları, gişe personeli maaşları, banka müdürü, banka güvenlik maaşları ve güncel bankacılık bilgileri.

Bankacı Maaşları 2021 Yılında Ne Kadar?

 Banka tanımına baktığımızda banka mevduat kabul eden ve kabul etmiş olduğu bu mevduatı en verimli haliyle kredi işlerinde kullanmak amacıyla işleyen kurum ve kuruluşlar olduğunu görmekteyiz. Bankacı maaşları 2021 yılında konu başlığı ile almış olduğumuz haberimizde bankalar hakkında çalışanların maaşları ve nitelikleri hakkında siz değerli okurlarımızla değerli ve önemli bilgiler paylaşmış bulunmaktayız. Bankaların asıl olarak görevlerine baktığımızda kredi almak yada kredi vermek olan ekonomik kuruluşlar olduğunu görmekteyiz. Genel anlamıyla yaklaşacak olursak en basit haliyle banka faizle para alıp veren , iskonto, kambiyo işleri yapan, kasalarında para ve değerli belge ve eşya bulunduran ekonomik etkinlik ve hareketlilikte bulunan kurum ve kuruluşlardır. Bankalar devlet ya da özel kuruluş kapsamında hizmet verebilmektedirler.

Banka maaşları
Kuruluş amaçlarına baktığımızda çok farklı amaçları da bulunan bankaların yerine getirmiş olduğu temel görevlere değinmek gerekirse bankaların başlıca görevleri arasında; aracılılık hizmeti, kaynaklara akıcılık sağlama, kişilerin ve kurumların sahip oldukları maddi varlıkların rasyonel bir biçimde kullanımını sağlama, kaynak kullanımlarını  iyileştirerek  ülke kaynaklarının dağılımına yön verme, kaynak kullanımlarını iyileştirme, kişilerin kısa süreli sahip olduğu küçük fonları zamanla uzun süreli fon haline getirmede finans sağlama, kaydı para ve banka parası yaratma, ulusal ve uluslararası boyutta ticareti geliştirme gibi görevleri bulunmaktadır. Banka çalışanlarının maaşlarına baktığımızda diğer sektörlere göre maaşların yüksek olduğu gözlenmektedir. Bankalarda maaşlar görev ve sorumluluklara göre değişmekle birlikte 3.100 TL ile 20.000 TL arası değişiklik göstermekle birlikte bu görevleri yapan insanlarında her zaman ilgi odakları olduklarının altını çizmek gerekmektedir. Bu soru sorulduğunda herkesin merakla baktığına arasına hepimiz şahit olmuşuzdur Banka çalışanları maaşları 2021 kapsamında derlemiş olduğumuz haberimizde siz değerli okurlarımıza bu sorunun cevabına çok derinine cevap verdik. Hemen aşağıda rakamlarla gösterilmekte olan bankacıların maaşlarını inceleyebilirsiniz.

 

 GÖREVİ

En Düşük Maaş

En Yüksek Maaş

 
Banka gişe görevlisi

 
2.700 TL

 
4.800 TL

 
Banka gişe asistanı:

 
3.100 TL

 
5.100 TL

 
Banka müşteri temsilcisi:

 
2.900 TL

 
3.900 TL


Banka şube müdürü:

 
4.100 TL

 
18.000 TL

 
Genel müdür:

 
6.000 TL

 
24.000 TL

 
Müfettiş maaşı:

 
4.500 TL

 
12.000 TL

 

Bankada çalışmak istiyorsanız tıklayın: Banka Sınavları

Yukarıda yer alan banka personel maaşları, bankaların ortalama rakamlarına göre hazırlanmıştır. Her bankada farklı maaş ve prim ödemesi yapılmaktadır. Devlet bankaları ve özel bankalar arasında fiyat farkları vardır. Ayrıca yemek yol ve banka şubesinin performansına göre personellere prim verilmektedir. Yukarıdaki maaşlar asgari ücretin 2020 yılında artışı belirlenmesinden sonra tekrardan güncellenecektir. Maaşlar ortalama olarak verilmiş olup kesinliğini ilgili bankalardan öğrenebilirsiniz.


Yukarıdaki hazırlamış olduğumuz Banka maaşları 2021 hakkında detaylı bilgilerimiz tabloda da görüldüğü hali ile kesin olmamakla birlikte görülen rakam aralıklarında yer almaktadır. Siz değerli okurlarımız bu haberimizde bankalar ve banka çalışanlarının maaşları hakkında bilgilere yer verdik geleceğe yönelik bankacılık hedefi olan ve sorularına yanıt olacak metnimizi siz değerli okurlarımızla paylaştık. Sizlerde detaylı bilgilerimizle sorularına yanıt bulabilirsiniz. Bankada yukarıda yer alan kadroların yanı sıra pek çok farklı pozisyonda eleman istihdam edilmektedir. Güvenlik personeli, gişe sorumlusu, gişe personeli, gişe şefi, banka şefi, müşteri temsilcisi, yazılım geliştirme uzmanı ve teknolojik alanda da farklı kadrolar bulunmaktadır. Siz de bankacı olarak çalışmak ve bankada görev almak istiyorsanız banka sınavları 2021 yılı bilgilerini takip ederek banka sınavlarına katılabilir ve 2021 yılında bankacı olabilirsiniz. Banka müfettişleri 2021 yılından itibaren 14.000- 36.000 arasında maaş alacaktır. Banka müfettişleri şubelerden sorumlu genel müdürlerle eşdeğer olarak çalışıyor diyebiliriz.  Yukarıda yer alan bankacı maaşları 2021 yılına ait bilgiler genel ortalama statüsünde bu sayfaya eklenmiş olup, her banka için maaş ve prim uygulaması farklılık gösterebilmektedir. Örneğin bazı bankalarda BES (Bireysel Emeklilik), Kredi Kartı, Kredi ve benzeri banka ürünleri satışından ek komisyon da alınabilmektedir. 

Sosyal Medyada Paylaş