Kredi Notu Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler

Kredi notu yükseltmek isteyen bir çok kişi kredi notu nasıl yükselir diye merak etmektedir. Bu sayfadaki yer alan bilgiler ile 2019 yılında siz de kredi notunuzu arttırabilirsiniz.

Kredi Notu Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler

Findeks kredi notu artık vazgeçilmez olarak hayatımızda önemli bir şekilde yer edindi. Bankaların bir kaç yıl önce ortak olarak kurdukları Kredi Kayıt Bürosu (KKB) üzerinde kişilerin finansal durumlarına göre puan veriliyor. Bu puanlama sistemine de "kredi notu" denilmektedir. Bir bankadan kredi çekebilmek için belli seviyede kredi notuna sahip olmak gerekir, peki kredi notu düşük olanlar ne yapacak? Kredi notu nasıl yükselir ve yükseltmek için belli teknikler var mı? İşte bu soruları araştırarak bankalarkredi.com ekibi olarak sizler için bu sayfamızı hazırladık. Siz de aşağıda bulunan teknikleri uygulayarak kısa zamanda kredi notunuzu arttırabilir ve tüm bankalardan kolaylıkla kredi çekebilirsiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükselir?
Daha önceden kredi çekerek bu kredinin ödemelerini düzensiz olarak yapan, ödemeleri geciktiren kişiler kredi notunda olumsuz puan yiyerek otomatik olarak düşürülmektedir. Bunun yanı sıra daha önce bankalarda hiçbir şekilde kredi çekmemiş, kredi kartı ve banka kartı kullanmamış kişilerin de kredi notu "sıfır" olarak gözükür. Bu kişiler bankalardan kolay kolay kredi alamazlar. Kredi çekmek istiyorsanız öncelikle kredi notunuzu 1400 seviyesine getirmeniz gerekmektedir. Kredi notu 0'dan 1900'e kadar bir puanlama sistemidir. Kredi notunuz ne kadar yüksek olursa, o kadar kolay kredi alabilirsiniz. Ayrıca kredi notu banklarla alakalı tüm işlemleri etkilemektedir, örneğin konut kredisi başvurusu, kredi kartı başvurusu gibi işlemlerde ilk olarak kredi notu kontrol edilmektedir. Bunun yanı sıra kredi başvurusu yapan kişinin aylık geliri, geçmiş ödemeleri, sicili de oldukça önem taşımaktadır. Aşağıda bulunan basit ama bir o kadar da etkili teknikleri uygulayarak siz de kısa zamanda kredi puanınızı yükseltebilir ve tüm bankalardan kredi çekebilirsiniz.1. İNTERNET ŞUBESİNİ AKTİF KULLANMA
Bir bankadan banka hesabı açarak buraya para yatırın. Fatura, kira, şans oyunları gibi tüm ödemlerinizi bu hesaptan yapmaya çalışın. İnternet şubesinden e-vadeli hesap açabilir, döviz alım satımı yada altın alım satımı yapabilir, hesabınızı aktif tutarak bankaya "param var" demelisiniz. Bankalar parası olan ve banka üzerinde işlem yapan kişileri sever ve kredi notunu otomatik olarak arttırır.

2. Kredi ve Kredi Kartı Başvurusu Yapmayın
Burada en önemli nokta sürekli yapılan ve olumsuz sonuçlanan kredi ve kredi kartı başvurularıdır. Şunu bilmenizde fayda var: "Sürekli red gelen ve olumsuz olarak sonuçlanan başvurular kredi notunu düşürmektedir." Siz de kredi notunuz yükselene kadar hiçbir bankaya başvuru yapmamaya özen gösterin.
 

3. BORÇLARDAN KURTULUN
Eğer bankaya yada varlık şirketine borcunuz varsa, bu borcu ödeyene kadar kredi notunuz yükselmez. Öncelikle bu borçlardan kurtulmalı ve sonrasında kredi notunuzu yükseltecek işlemler yapmalısınız.


4. KREDİ KARTI YADA BANKA KARTINI AKTİF KULLANMA
Alışverişlerde, petrol istasyonlarında kredi kartı yada banka kartıyla alışveriş yapmaya çalışın. Yukarıda da dediğimiz gibi bankalardan yapılan her işlem sonrasında kredi notu otomatik olarak artacaktır. Siz de kredi notu yükseltme işlemleri gerçekleştirerek 2019 yılında kredi kullanmak istiyorsanız bu teknikleri uygulayabilirsiniz.


5. BLOKELİ KREDİ ÇEKMEK
Bir çok kişinin kredi notunu arttırmak için kullandığı blokeli kredi işlemini siz de deneyebilirsiniz. Bir bankaya en az 2.000 TL para yatırdıktan sonra müşteri temsilcisine giderek bu paranın bloke konulmasına ve karşılığında kredi verilmesini talep edin. Bankacıya kredi notunuzu arttırmak için böyle bir işlem yaptığınızı söylerseniz yüksek ihtimalle krediyi onaylayacaktır. Bu kredinin ödemesini de 2 ay yaptıktan sonra 3. ay yada 4. ayda "tamamını" ödemeli ve krediyi kapatmalısınız. Bu işlem sonrasında kredi notunuz tavan yapacaktır.

Bu sayfada yer alan bilgiler öneri niteliği taşımakta olup, denenmiş önerilerden oluşmaktadır. Tabi ki herkesin kredi notu belli tekniklere göre artmakta veya azalmaktadır ancak bu işlemleri uygulayarak "kesin" olarak kredi notunuz artar demiyoruz. Çünkü bazı kişiler bankaların sisteminde "kırmızı kalem" yani tehlikeli kişi olarak gözüktüğünden dolayı bu kişiler ne yaparsa yapsın kredi notları artmayabilir. Siz de bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek kredi notu yükseltme 2020 yılında yapabilir ve bankalardan kredi alabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medyada Paylaş