Denizbank Bireysel Emeklilik İptali

Bu sayfadan BES'ten ayrılmak için Denizbank bireysel emeklilik iptal başvurusu yapabilir ve bireysel emeklilikte biriken paralarınızı iade alabilirsiniz.

Denizbank Bireysel Emeklilik İptali

Denizbank ile Bireysel Emeklilik Sistemi hayatın ayrıcalıklarından ve hayallerinizden vazgeçemeyeceğiniz birikim sistemidir. Çalışma dönemlerindeki hayat standartlarınızı emeklilik dönemlerinde de devam ettirebilirsiniz. Devlet katkılı bu birikim sistemine sadece çalışanlar değil çalışmayan ve devlet kamu sosyal güvenlik kurumuna bağlı olan ya da olmayanlarda isteğe bağlı herkes yararlanabilir. Birikime teşvik eden bu sistem devletin sunduğu %25’lik katkı ile birikiminiz devlet garantisi altındadır bu sayede para biriktirebilir devlet garantisi ve katkı ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Denizbank Bireysel Emeklilik İptal Etme

İptal sürecini başlatmadan önce dilerseniz Emeklilik sözleşmesi süresince katkı payı ödemesine ara verebilirsiniz. Vade gününde ödeme yapılmayan katkı payında ödeme tarihinden itibaren 3 ay içinde ilgili hesaba herhangi bir ödeme yapılmadıysa, bu durumda sözleşmeye ara verdiği kabul edilir.  Katkı payınızı belirtilen tutardan az olmamak kaydı ile değiştirebilir bu hakla birlikte kendinize ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Bu katkı payı ödemesinde değişiklik yapabilir ve ödeme yaptığınız katkı payı fonları arasında dağılım oranını 1 yılda en fazla 6 kez değişiklik yapabilirsiniz. Emeklilik planınızı ise yine 1 yılda en fazla 4 kez değişiklik yapma hakkına sahipsiniz. Emeklilik sözleşmeniz başladığı süre zarfından itibaren 60 gün içerisinde cayma hakkınız bulunmaktadır. Bireysel Emeklilik İptali gerçekleştirdiğiniz takdirde fon toplam gider kesintisi haricinde başka herhangi bir kesinti olmadan biriken paranız %25’lik devlet katkısı çıkarılarak 10 iş günü içerisinde iade edilir. Emeklilik sözleşmesinin başlangıç tarihinden itibaren  en az 2 yıl sonra  tüm birikiminizi başka bir şirkete aktarabilirsiniz. Bu hakkı tekrar kullanmak için aktardığınız şirkette en az 1 yıl aktif bir şekilde bulunmaz gereklidir.

 

Bireysel Emeklilik İptal Etme ve Para İadesi

Denizbank Bireysel Emeklilik İptal etme durumunda stopaj kesintisi toplam tutarınızdan değil, sadece getiri tutarınız üzerinden uygulanır. 56 yaşında ve 10 yılı doldurmuş emekli olarak ayrıldığınız taktirde %5 stopaj uygulanır. Sistemde 10 yılı doldurmuş ancak 56 yaşını doldurmadan ayrıldığınız takdirde getiri üzerinden %10, sistemden 10 yıldan az süre ile kalarak ayrılmanız durumunda ise %15 stopaj uygulanır. Devlet katkı payına ve getirilerine ilk yıl boyunca hak kazanmak mümkün olmayacaktır. Devlet katkı payında en az yıl sistemde kalırsanız %15’ine, en az 6 yıl sistemde kalırsanız %35’ine, en az 10 yıl sistemde kalırsanız %60’ına, emeklilik hakkı kazanarak veya vefat /sakatlık nedeniyle ayrılmanız durumunda tamamına hak kazanabilmektesiniz. Denizbank Bireysel Emeklilik Sistemi Metlife tarafından aracılık edilmektedir. Denizbank BES Müşteri hizmetleri numarası 0850 220 06 38 numaralı Metlife bireysel emeklilik çağrı merkezini arayabilir, Otomatik bireysel rmeklilik sitemini iptal ederek paranızı iade alabilirsiniz.Ya da en yakın Denizbank şubelerini ziyaret edebilir kimlik bilgilerinizle Bireysel Emeklilik Sistemini İptal ettirebilirsiniz. Denizbank bireysel emeklilik iptal yapmak istiyorsanız bu sayfada yer alan bilgileri uygulayarak iptal işlemlerini yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş