Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali 2020

Bu sayfadan Garanti Bankası bireysel emeklilik iptali nasıl yapıldığını öğrenebilir, Garanti bireysel emeklilik müşteri hizmetlerini arayarak veya diğer yöntemlerle hemen iptal işlemini başlatarak paranızı iade alabilirsiniz.

Garanti Bankası Bireysel Emeklilik İptali 2020

 Garanti Bankası'nda bulunan bireysel emeklilik sisteminden ayrılmak istiyorsanız bu sayfadaki bilgileri kullanarak hemen iptal işlemini başlatabilirsiniz. Geleceğinizi teminat altına alabileceğiniz ve devletin bu birikime sunduğu katkı payı ile desteklediği Bireysel Emeklilik Sistemi sayesinde kendinize birikim yapabilirisiniz.Bireysel Emeklilik Sistemi avantajlı olduğu kadar dezavantajları da olan bir sistem olduğu için bazı özel durumlar nedeniyle Bireysel Emeklililk Sistemi İptal etmek isteyebilirisiniz. BES özetle devletin sunduğu avantajlarla dolu birikim sistemi. Sistemi kullandığınız sürece birçok fırsattan faydalanabilir, devlet katkısı uygulaması sayesinde birikimlerinizi arttırabilirsiniz. Devlet katkısı uygulamasından tüm TC vatandaşları ve Mavi Kart sahipleri faydalanabilmektedir. BES günümüzde en güvenilir, avantajlı ve pratik birikim yapma sistemi olarak kabul görmekte ve tercih edilmektedir. Garanti BBVA bünyesinde BES in avantajlarla dolu dünyasına adım atarak siz değerli müşteriler birikim yapmaya başlayabilir, dilediğiniz zaman birikimleriniz zarara uğramadan cayma hakkınızı kullanarak Garanti BBVA  Bireysel Emeklilik Sistemi iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Garanti Bireysel Emeklilik İptali

Garanti BBVA  tarafından sağlanan Bireysel Emeklilik Sistemi, otomatik ve normal katılım olmak üzere iki gruba ayrılmaktadır. Sisteme dahil olan insanlar 2 aylık bir süre içerisinde cayma haklarını kullanarak herhangi bir kesinti yaşamadan paralarını geri alabilmektedir. Bu sürenin aşılması durumunda ise getiriler üzerinden stopaj kesintisi yapılır. 2 aylık süre içinde sistemden çıkış yapılması halinde paranızın hesabınıza aktarılması için yasal süre 20 iş günü olarak belirlenmiştir.

Garanti BBVA Bireysel Emeklilik Sisteminden cayma işlemlerini yapmanın farklı yolları vardır. İnternet/ Mobil bankacılık veya Garanti BBVA Emeklilik çağrı merkezi üzerinden cayma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle internet ya da cep şubesine giriş yaparak ‘Sözleşmeden Ayrılma’ adımı üzerinden iptal işlemini kolayca yapabilirsiniz. Çağrı merkezi üzerinden İPTAL işlemi, sesle yönlendirme ya da müşteri temsilcisine bağlanma şeklinde iki yolla gerçekleşir.

 

Müşteri temsilcisi ile işlem yapmak için, hafta içi 09:00 – 20:00 hafta sonu ve resmi tatillerde ise 10:00 – 17:00 saatleri arasında arama yapılması gerekmektedir. Ses ile yönlendirme işlemi için 7/24 iptal işlemi yapılabilir. Her iki yolda da  444 0 336 aranarak iptal işlemi yapılmaktadır.

 

Garanti Bireysel Emeklilik Sistemi Avantajları:

 

Gelecekte aktif çalışan/emekli dengesinin değişmesiyle emekli maaşlarında meydana gelebilecek olumsuzluklardan etkilenmemek için bireysel emekliliğin avantajlarından yararlanabilirsiniz:

  • Bireysel emeklilik sistemi, başka hiçbir yatırım aracında bulunmayan devlet katkısı avantajına sahiptir. Sisteme yapacağınız ödemeler üzerinden %25 oranında devlet katkısı alırsınız. Yani her 100 TL’lik ödemeniz için 25 TL devlet katkısı kazanırsınız.
  • İhtiyacınıza yönelik farklı planlardan dilediğinizi seçebilirsiniz.
  • Ödeme periyodunu (1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, yıllık) kendiniz belirleyebilirsiniz.
  • Ödemelerinizi Garanti kredi kartlarıyla yapmanız durumunda özel avantajlardan faydalanabilirsiniz.
  • Dilediğiniz zaman ödemelere ara verebilir, istediğinizde tekrar kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Sisteme ne kadar erken katılırsanız, o kadar avantajlı olacağınızı unutmayın. Daha detaylı bilgilere ulaşmak için Garanti BBVA BES sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

Ayrılma kararınız devam ediyorsa ,  çıkış evraklarınızla iligili bilgi almak ve  işleminizi gerçekleştirmek için GARANTİ BBVA  müşteri temsilcilerine ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilir tüm bilgi aktarımlarını sağlayabilirisiniz. Bireysel Emeklilik Sistemi’nde  birikiminiz incelenir ve iptal talebiniz doğrultusunda yasal süreçler içerisinde para iadesi hesabınıza aktarılır.Erken çıkış işlemlerinizde Garanti bireysel emeklilik iptali işlemleri için yasal süre olan  20 iş günü içerisinde  gerçekleştirilir. Garanti Bireysel Emeklilik İptali  için ödemeleri gerçekleştirdiğiniz banka ile görüşerek sözleşme imzalamanız, banka şubelerindeki Bireysel Emeklilik birimleri ile görüşerek mail yolu ile iptal sözleşmenizi alabilirsiniz. Mail yolu ile aldığınız sözleşmeyi imzalayıp tekrar göndermeniz yada çağrı merkezi üzerinden bankanız ile iletişime geçmeniz iptal işlemi için yeterlidir.

Sosyal Medyada Paylaş