Yapı Kredi Bireysel Emeklilik İptali

Bu sayfada Yapı Kredi Bireysel Emeklilik İptali, iptali sonucu kesintiler kaybedilen katkı payı açıklamalarını okuyarak iptal talebi hakkında detaylı bilgiye sahip olursunuz.

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik İptali

Çalışma yaşamınız gibi uzun ve aktif bir dönem olan emeklilik döneminizde, yaşam standartlarınızı koruyarak, çalışma temponuz nedeniyle emeklilik günlerinize ertelediğiniz birçok şeyi yapmak sizin en doğal hakkınız. Yapı Kredi Bankası, Allianz Emeklilik aracılığı ile Bireysel Emeklilik Sistemine dahil olarak bugünden yapacağınız birikimler sayesinde hem gelecekteki yaşam standartlarınızı güvence altına alarak birikim yapabilir, kendinizi ve geleceğinizi güvence altına alabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Yapı Kredi Bankası Allianz Yaşam ve Emeklilik, Bireysel Emeklilik Planlarından birini seçmeniz ya da 45 yaş altı çalışanları kapsayan, zorunlu otomatik katılım işveren yolu ile zahmetsiz bir şekilde sisteme dahil olarak birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Ya da Bireysel Emeklilik Sistemine şimdi veya daha önce dahil olduysanız, mevcut yaşam ve ekonomik şartlarınıza göre sistemden cayma hakkınızı kullanmak isteyebilirsiniz.

 

Yapı Kredi Bireysel Emeklilik İptali

Yapı Kredi Bankasından maaş alıyorsanız, kurumunuz ya da çalıştığınız firma sizin adınıza BES hesabınızı ALLİANZ SİGORTA aracılığıyla başlatacaktır. Bireysel Emeklilik Sistemine otomatik dahil olduktan sonra 2 ay yasal cayma hakkınız bulunmaktadır. Bu süre içerisinde iptal ettirmeniz durumunda herhangi bir kesinti yapılmamaktadır. Cayma işlemleri için Allianz Sigorta internet şubesi veya mobil şube hesabınız varsa kullanabilirsiniz. ya da Allianz Sigorta müşteri hizmetlerini arayarak telefon yolu ile iptal işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

 

İnternet Yolu İle Bireysel Emeklilik İptali:Bireysel Emeklilik cayma işlemlerinizi www.allianz.com.tr / online işlemler üzerinden giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra menü içerisinde Cayma İşlemleri menüsü üzerinden cayma talebinizi ilettikten sonra müşteri temsilcisi tarafından aranırsınız. Arandıktan sonra ayrılma talebiniz kesinse işlemleriniz başlatılır. Ayrılma talebiniz onaylandıktan sonra 10 gün içerisinde kesintileriniz, sistemde kaldığınız süreye göre değişerek hesabınıza iade edilir.

 

Telefon ile Bireysel Emeklilik İptali:Bireysel Emeklilik Sistemi ayrılma işlemlerinizin başlatılabilmesi için doğrudan 0850 399 9999 numaralı Allianz Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca kendi isteğiniz ile ya da işveren aracılığı ile otomatik katılım ile Bireysel Emeklilik Sisteminden cayma hakkınızı 444 09 53 numaralı telefonu arayarak, ses kaydının yönlendirmelerine göre gerekli bilgileri girerek iptal işlemini kolayca başlatabilirsiniz.

 

Siz de bireysel emeklilik sözleşmenizi sona erdirmek istiyorsanız Yapı Kredi bireysel emeklilik iptal telefon numarası araması yapabilir ve hemen BES sözleşmenizi iptal edebilirsiniz. Bireysel Emeklilik için ödemeleri gerçekleştirdiğiniz banka ile görüşerek sözleşme imzalamanız, banka şubelerindeki bireysel emeklilik birimleri ile görüşerek e-posta yolu ile iptal sözleşmesi almanız ve bu sözleşmeyi doldurup imzalayarak tekrar e-posta yolu ile tekrar göndermeniz yeterlidir. Aynı zamanda ilgili telefon numaraları üzerinden müşteri temsilcisi yoluyla ya da  en yakın şube birimlerine giderek de bu işlemleri gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş