Denizbank EFT İptal Etme

Eğer yanlış hesaba para gönderdiyseniz siz de Denizbank EFT iptal etme işlemini bu sayfadan öğrenebilir ve paranızın iadesini sağlayabilirsiniz.

Denizbank EFT İptal Etme

Yanlış hesaba para transfer ettim, ne yapmam gerekiyor diye kara kara düşünüyor ve yaptığınız hatadan dönmek istiyorsanız, bu sayfamızda yer alanDenizbank EFT iptali bilgileri öğrenebilir ve siz de yanlış hesaba gönderdiğiniz EFT talimatınızı iptal edebilirsiniz.

 

 Denizbank EFT İptal Etme 

Eğer İban veya hesap bilgilerini yanlış doldurarak onayladıysanız eğer yaptığınız eft işlemi mesai saatlerinde yani "eft saatleri" içerisindeyse bu durumda çok kısıtlı zamanınız vardır. Çünkü EFT ile yapılan para transferi işlemleri genellikle 5 ile 30 dakika içerisinde karşı hesaba geçmektedir. Eğer para onaylanarak karşı hesaba geçmediyse hemen Denizbank müşteri hizmetleri numarası 0850 222 0 800'ü aramanız ve yanlış yaptığınız EFT işleminin iptal edilmesini talep edebilirsiniz. Denizbank müşteri hizmetlerini aradıktan sonra "eft iptali" diyerek ondan sonra "müşteri temsilcisi" olarak yanıt verebilir ve direk müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Eğer para karşı hesaba geçtiyse aşağıdaki bilgileri de inceleyiniz.

 

 EFT Saatleri Dışında EFT İptal Etme: 

Eğer EFT işleminiz "eft saatleri" dışında yaptıysanız şansınız daha da çok demektir. Yine bu durumda da Denizbank müşteri temsilcisini aramalı ve yanlış yaptığınız eft işleminizin iptal edilmesini isteyebilirsiniz. Banka yetkilileri kısa bir süre içerisinde bir diğer mesai gününe talimat verilen eft işleminizi iptal ederek parayı hesabınıza transfer edecektir.

 

 Yanlış Hesaba EFT Yaptım, Ne Yapmalıyım? 

Eğer eft işleminiz Merkez Bankası onayından geçmiş ve karşı hesaba geçtiyse bu durumda da Denizbank'la iletişime geçmeli ve EFT'nin farklı bir kişiye gittiğini ve geri iadesini talep etmelisiniz. Bunun için de Denizbank, yanlış hesaba gönderilen EFT'nin yollandığı bankayla iletişime geçecek ve hesaptaki parayı bir süre donduracak yani bloke koyacaktır. Yine bu işlemden sonra hesap sahibiyle iletişime geçilerek durum izah edilecek ve sonrasında kişinin rızası varsa paranın iadesi sağlanacaktır. Fakat burada kritik olan şey, karşı tarafın rızasının olmasıdır eğer kişi bu kişi bana borçluydu para benimdir derse bu durumda banka blokeyi kaldırabilir ve işlem yapamaz. Bu durumla karşı karşıya geldiyseniz bireysel olarak veya bir avukat aracılığıyla karşı tarafa "haksız kazanç davası" açmalı ve zaman kaybetmeden durumu adli mercilerde aramalısınız. Eğer yanlış eft üzerinden zaman geçtiyse işiniz daha da zorlaşacaktır.

 

Bankalar Kredi olarak sizler için araştırılan ve merak edilen konuları sitemizde paylaşmaya devam ediyoruz. Bu sayfamızda Denizbank EFT iptali hakkında güncel bilgilerden yararlanarak Denizbank İnternet Bankacılığı veya mobil bankacılıktan yapmış olduğunuz "yanlış eft" işleminin nasıl iptal edileceğini öğreneblirsiniz.

 

Akbank EFT iptal etme

Sosyal Medyada Paylaş