Denizbank EFT Saatleri 2021

Bu sayfadan Denizbank EFT saatleri hakkında bilgilere ulaşabilir, para transferi yapmadan önce EFT hakkında tüm gelişmeleri inceleyebilirsiniz.

Denizbank EFT Saatleri 2021

Bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek siz de Denizbank EFT saatleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Para transferi yapmadan önce EFT saatlerini inceleyerek EFT işleminizin ne zaman yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz. Aşağıda EFT saatleri bilgilerinin yanı sıra EFT nedir, EFT nasıl yapılır gibi EFT hakkında güncel bilgilere de ulaşabilirsiniz. Ülkemizin en büyük bankalarından birisi olarak yıllardır faaliyetlerini sürdüren Denizbank, müşteri memnuniyet odaklı çalışan ve kendisini sürekli yenileyen bir işleyişe sahiptir. Müşterilerine en güvenilir ve hızlı işlemi sunabilmek için teknolojinin en yeni imkanlarını anında sistemine entegre ederek kusursuz bankacılık hizmetlerini sürdürmektedir. Bu açıdan bakıldığı zaman müşterilerinin en yoğun kullandıkları bankacılık işlemlerinin başında para transferleri gelmektedir. Gelişen ekonomik ilişkiler doğrultusunda para transferinin önemini bildiğinden müşterilerine işlemleri için geniş bir zaman aralığı sunmaktadır.

 

Denizbank EFT Saatleri 2021

Denizbank müşterileri EFT işlemlerini hafta içi 08:30 ile 17:00 saatleri arasında yapma imkanına sahiptir. Denizbank’tan yapacağınız EFT işlemi gün içerisinde hatta işlemi yaptıktan 5-15 dakika sonra karşı tarafın hesabına geçecektir. Bu saatler dışında EFT talimatı verebilirsiniz fakat en yakın ertesi iş günü EFT saatleri içinde işleminiz gerçekleşir. EFT işlemi gerçekleştikten sonra para hesabınızdan çıkacaktır. İşlemin belirtilen saatler içerisinde karşı tarafın hesabına gitmemesi durumuda karşı tarafın hesabını kontrol edip paranın çıkıp çıkmadığını ya da ad soyad gibi bilgilerin doğru yazılıp yazılmadığını mutlaka kontrol edin.

 

EFT İşlemi Nedir? 

EFT (Elektronik Fon Transferi) para transferi için kullanılan bir yöntemdir. Farklı banka hesapları arasında TL cinsinden para transferi yapılması işlemidir. Örneğin, Denizbank’tan Akbank'a para göndermek için EFT yapılır. EFT işlemlerinde transfer işlemi iki banka arasında yapılır. Bu nedenle havale işlemine göre para transferi zaman açısından daha uzun sürer. EFT'yi para transfer edilecek kişinin Iban veya hesap numarası ile yapmak mümkündür. Iban numarasını banka şubelerinden, bankaların telefon bankacılığı ya da internet bankacılığından yardım alarak öğrenmek mümkündür. Hesap numarası ise banka kartları ve Iban numaralarının içinde geçen bir numara olduğundan kolayca ulaşılabilir.

 

Denizbank EFT Nasıl Yapılır? 
Denizbank'tan farklı bir banka hesabına EFT yapmak istiyorsanız öncelikle Denizbank internet şubesi ya da mobil şubeye giriş yapın. İkinci adım olarak, "TRANSFERLER -> EFT" menüsüne girin. Daha sonra karşı tarafın IBAN bilgilerini, göndereceğiniz para miktarını belirttikten sonra onaylanamanız halinde EFT işlemi 5 ile 20 dakika arasında gerçekleşecektir. EFT işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli şey işlemin belirtilen saatler arasında yapılabildiğidir.

 

Yukarıda yer alan bilgileri inceleyerek siz de Denizbank EFT saatlerive EFT hakkında güncel gelişmeleri inceleyebilir, para transferi yapmadan önce bilgi sahibi olabilirsiniz. Hatırlatmak gerekirse EFT işlemi bankaların mesai saatlerinde gerçekleştirilebilir. Pazar ve cumartesi hafta sonu günleri ile resmi tatil günlerinde EFT işlemi yapılamaz. Bu günlerde EFT yerine havale ile para gönderebilir veya alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş