Denizbank Kime Ait Hangi Ülkenin

Denizbank Kime Ait Hangi Ülkenin

Türkiye'nin sayılı bankaları arasında gösterilen ve müşterilerine yaklaşık 80 yıldır hizmet veren Denizbank kime aittir? Denizbank Türk denizcilik sektörüne finansman sağlama amacıyla mı kuruldu?

Denizbank Kime Ait Hangi Ülkenin

2020-05-24 17:44:03

Aradan geçen yıllar boyunca sürekli açılan şubelerinin yanı sıra müşterilerinin isteklerini önemseyip, o istekler doğrultusunda sunmuş olduğu hizmetin kalitesini her geçen gün arttıran Denizbank'ın sahibi kimdir? Bir devlet bankası olarak kurulan ve zamanla özelleşen Denizbank'ın kime aittir?  Siz değerli okurlarımıza en doğru ve güvenilir bilgiyi ulaştırmak için  Denizbank'ın sahibini araştırdık. Bankacılık sektöründe bir çok hizmet kullanarak sürekli gelişme gösteren bankalar arasında yer almaktadır.


DENİZBANK'IN SAHİBİ KİM
Geniş şube ağı ve etkin verimlilik yönetemi ile hareket eden Denizkbank, Türkiye'nin sayılı bankaları arasında gösterilmektedir. Yerli üreticiye, çalışana finansman desteği sağlamak amacıyla kurulan birçok bankanın yanı sıra Denizbank da Türk denizcilik sektörüne finans sağlama amacıyla kurulmuştur. Peki kurulduğu günden beri sürekli gelişen ve gelirini hızla arttırarak bankacılık sektöründe varlığını koruyan Denizbank kime ait? Özellikle Türk denizcilik sektörüne finansman desteği sağlama amacıyla kurulan Denizbank, kuruluşlarından bu sana göstermiş olduğu üstün çalışkanlık ve vizyon sayesinde Türkiye'nin en saygın bankarı arasına girmeyi başarmıştır. Kurulduğu yıl itibariyle yeni ve genç bir banka sayılabilecek olsa bile Denizbank'ın sahibi ve personelinin verimli çalışması sayesinde Denizbank ismi 80 yıldır hizmet veren dev bir  grubu dönüşmüştür. 

DENİZBANK HANGİ ÜLKENİN?
Denizbank, 1938 yılında bir devlet bankası olarak kurulmuştur. Bankacılık lisansı bulunan 'Zorlu Holding' 1997 yılında Denizbank'ı satın alarak özelleştirmiş ve 2016 yılında DEXİA adında Avrupa'nın önde gelen finans grubunun çatısı altına almıştır. Yeni stratejiler oluşturarak hızla büyümeye devam eden Denizbank, yeni şubelerini açmaya devam etmiş ve bünyesine birçok personel alımına başlamıştır. Dexia'nın bünyesinde 6 yıl faaliyetlerini sürdüren Denizbank, Eylül 2018 tarihi itibariyle Rusya'nın önde gelen 'SBERBANK' çatısı altında hizmet vermeye devam etmektedir. 1 Temmuz 2018 tarihinde ise Citi'nin Türkiye'deki bireysel bankacılık bölümünü bünyesine katmıştır. Çeşitli hizmetler (faktoring, finansal kiralama, yatırım, portföy) sunan Denizbank, yurt dışında da banka satın alarak mevcut bankacılık ürün ve hizmetlerini geliştirmeye devam etmektedir. Türkiye' de toplumun her kesimine ulaşan bir hizmet ağı oluşturmayı başaran Denizbank, müşterilerine internetten de finansal işlem yapma olanağı sunmaktadır. Bu sayfada yer alan bilgilere göz atarak siz de Denizbank sahibi kim sorusuna yanıt bulabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş
Mevduat Hesaplama
Mevduat Hesaplama
En yüksek mevduat veren bankayı bul:

Siz de kredi bankalar sitesi üzerinden tüm bankaların güncel mevduat faiz oranlarını karşılaştırabilir, en yüksek faiz veren bankayı bulabilirsiniz.

Mevduat hesaplama