Kuveyt Türk EFT Saatleri 2021

Bankacılık sektörü kullanıcılarının hemen her gün yaptığı işlemlerden birisi de EFT işlemidir. Sıklıkla yapmamıza rağmen EFT işlemi hakkında çoğumuz bilgi sahibi değiliz. Sayfamızdan Kuveyt Türk EFT saatleri 2021 güncel verilerine ulaşabileceksiniz.

Kuveyt Türk EFT Saatleri 2021

Kuveyt Türk Bankası seçkin ürün ve hizmet anlayışıyla çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturur. Kuveyt Türk Bankası ekonomiye katkı sağlamakta ve sektöründeki öncü konumunu sürdürmektedir. Kurulduğu günden günümüze kadar müşteri memnuniyetinin, çalışan memnuniyetinin doğal bir sonucu olduğuna inanan Kuveyt Türk’ün, insan kaynakları politikasını da bu anlayış şekillendirir. Mutlu, huzurlu ve çalışanların kendini değerli hissettiği bir çalışma ortamı, Kuveyt Türk’ün öncelikleri arasındadır.

 

Kuveyt Türk EFT Saatleri 2021

EFT başka banka hesabına TL cinsinden para gönderimi için kullanılan sistemdir. Para transferi yaptığınız banka sizin hesabınızın olduğu banka ise günün her saatinde havale yapabilirsiniz. Para transferiniz hemen onaylanacaktır. Fakat farklı bir banka hesabına para transferi yapmak istiyorsanız EFT işlemini kullanmanız gerekmektedir. EFT işlemi günün her saati yapılamadığı için Kuveyt Türk Katılım Bankası'nın EFT işlem saatlerine yazımızın devamını okuyarak ulaşabilirsiniz. Ülkemizde her bankanın EFT saati birbirinden farklıdır. Bu saatler bankaların kendi belirledikleri işlem saatlerinden ötürü oluşur. Yapacağınız EFT İşlemleri genellikle akşam mesai saati bitimine kadar sınırlandırılmıştır. Bankaların işlem saatleri dışında yapılan transferler işlemin bir sonraki güne ertelenmesine yol açar. EFT işlemlerinizi Kuveyt Türk şubelerinden 09:00-17:00 saatleri arasında yapabilirsiniz. Fakat Kuveyt Türk atm’leri, internet ve mobil bankacılıktan bu işlemi saat 17:20’ye kadar yapabilirsiniz. 

 

EFT ve havale gibi temel bankacılık hizmetleri konusunda müşterilerine yenilikçi ve basit çözümler sunan Kuveyt Türk Katılım Bankası, diğer bankalara göre çoğu işlemi ücretsiz gerçekleştirilebileceğiniz bankalardan biridir. Bu yönüyle özellikle İslami kaygıları olan tüketiciler tarafından sık sık tercih edilir. Siz de TL türünden paranızı Kuveyt Türk Katılım Bankası hesabınızdan farklı bir banka hesabına göndermek istiyorsanız EFT yapmalısınız. Mobil bankacılık uygulaması, internet bankacılığı uygulaması, ATM, çağrı merkezi ve şubeleri aracılığıyla EFT işleminizin yapılabilmesini mümkündür. Elektronik ortamlardan yapılan para transferi, banka sektöründe en sık yapılan işlem olduğu için.  Daha kolay bir şekilde  ve vakit kaybetmeden EFT işlemi yapmak istiyorsanız Kuveyt Türk Katılım Bankası, atm’lerini, internet ve mobil şubelerini kullanabilirsiniz.  

 

Resmi Tatillerde EFT Yapılır Mı? 

Kamu kurum ve kuruluşlarının resmi tatil günlerinde işlem yapmamasından dolayı bankalarda da EFT işlemi gerçekleştiremezler. Daha önce de yukarıda belirttiğimiz gibi, para aktarımı yapacağınız banka hesabı sizinle aynı banka ise günün her saatinde para transferi işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bu gönderim işlemleri banka sistemi tarafından 1-2 dakika içerisinde hızlıca onaylanır. Fakat EFT işlemi için bu durum geçerli değildir.

Sosyal Medyada Paylaş