Garanti Bankası EFT Saatleri 2021

2021 yılında Garanti BBVA’nın EFT saatleri ne zaman diye merak edenler bu sayfadaki bilgilere göz atarak Garanti BBVA’nın EFT saatleri içerisinde para transfer işlemlerini yapabilir.

Garanti Bankası EFT Saatleri 2021

Günümüzde birçok şubeye, ATM’ye ve binlerce çalışana sahip olan Garanti Bankası da milyonlarca kişiye ulaşıp, çözüm odaklı yaklaşımlarıyla kullanıcı kitlesini genişletmiştir. Garanti Bankası’nın sunduğu düşük faiz oranları ve düzenlediği pek çok kampanya sayesinde müşterilerine çeşitli alanlarda hizmet vermektedir. Garanti BBVA’nın sürekli gelişen iş modelinin altında sorumlu ve sürdürülebilir kalkınma, müşteri deneyimi, çalışan mutluluğu, dijitalleşme, sermayenin optimum kullanımı ve verimlilik odaklı stratejik öncelikleri yer almaktadır. Garanti BBVA’nın kalitesinden ödün vermeyerek, sermaye yaratarak, disiplinli ve sürdürülebilir büyüme stratejisi, onun güçlü adımlarla ilerlemesini sağlamaktadır.

 

Garanti Bankası EFT Saatleri 2021

Garanti BBVA EFT saatleri mesai saatleri içerisinde yani 08:00 – 17:15 saatleri aralığında olmaktadır. Garanti Bankası EFT işlemi ‘Garanti Bankası erken EFT’ ve ‘Garanti Bankası geç EFT’ olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu iki EFT zaman diliminde farklı fiyat tarifeleri uygulanmaktadır. Saat 16.00’ a kadar yapılan EFT işlemleri Garanti Bankası erken EFT olarak kabul edilmektedir. Saat 16.00’ dan sonra yapılan EFT işlemleri de Garanti Bankası geç EFT olarak kabul edilmektedir. EFT işleminin bu şekilde ayrılmasının nedeni bankanın kapanmasına yakın işlemlerin hızlı bir şekilde ilerlemesinin zorunluluğudur. Bu konuda Garanti Bankası müşterilerinin en çok merak ettiği ve sorduğu konu şudur. Saat 16.00 dan önce yaptıkları EFT işlemleri 16:00’ dan sonraya sarkarsa ek ücret ödeyip ödeyemeyecekler mi?  Eğer EFT işlemi saat 16.00’ dan önce yapılmışsa EFT işlemlerinde erken EFT ücreti alınır. Bu durum EFT işleminin onaylanma saatine yansıtılmamaktadır. 

 

Garanti Bankası EFT nasıl yapılır? 

Garanti Bankası aracılığıyla EFT yapmak isteyenler Garanti Bankası şubelerinden, Garanti telefon bankacılığından, ATM cihazından, internet ve mobil şubeden EFT işlemlerini yapabilirler.

 

Garanti Bankası İnternetten EFT

İnternet Şubesi EFT işlemlerini Garanti Bankası’ nın internet şubesi hesabına giriş yaparak, ana ekranın üst orta bölümünde bulunan Para Transferleri ve EFT işlemlerini seçerek tanımlı hesaba EFT veya tanımsız hesaba EFT işlemleri olmak üzere iki çeşit EFT işlemi gerçekleştirebilirsiniz. İsterseniz IBAN numarasını girdiğiniz banka hesabını sayfanıza tanımlayarak bir sonraki EFT işlemlerinde tanımlı şekle getirebilirsiniz. EFT işlemlerini kaydederek tanımlı hesap haline getirmek sizlere bir sonraki işlemlerde IBAN numarası girmenize gerek olmayacağı için kolaylık sağlayacaktır.

 

Garanti Müşteri Hizmetlerinden EFT

Garanti telefon bankacılığı EFT işlemlerini yaparken de müşteri hizmetlerine bağlanmanız durumunda anında EFT işlemleriniz telefon üzerinden gerçekleştirilecektir. Fakat Garanti Bankasının telefon bankacılığı işlemlerini kullanabilmeniz için bunun için ayrı bir şifre edinmeniz gerekmektedir. Bu şifre sizin internet bankacılığı şifrenizden farklı olmak zorundadır. Kendinize özel Alo Garanti şifrenizi oluşturduğunuz anda Garanti bankası telefon bankacılığı EFT işlemlerini hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Mobil Şubeden EFT

Garanti Bankası Mobil Şube yolu ile EFT işlemi için, ilk adım olarak Garanti Mobil Şubeye giriş yapmalısınız. Ana sayfa üzerinde bulunan Para Transferleri ve EFT işlemleri adımlarını takip ettikten sonra sizden EFT yapmak istediğiniz kişilerin bilgileri istenir. Bu bilgileri girip kontrol sağladıktan sonra onay verilmesi durumunda EFT işlemleriniz ortalama 5 dakika içerisinde gerçekleşmiş olacaktır.

 

Siz de bu sayfamızda yer alan güncel bilgileri inceleyerek Garanti Bankası EFT saatleri hakkında bilgi sahibi olabilir, EFT işlemlerini bu saatler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Tüm bankalar: EFT saatleri

Sosyal Medyada Paylaş