Garanti Bankası Kime Ait Sahibi Kim

Bankacılık sektörünün bayraktarı olarak anılan Garanti Bankası Kime Ait, Kurulduğu günden beri izlediği kârlı ve büyüme stratejisiyle faaliyet gösteren Garanti Bankası ne zaman kuruldu? siz okurlarımız için araştırdık.

Garanti Bankası Kime Ait Sahibi Kim

Kurulduğu günden beri izlediği stratejiler ve azimle çalışan insan kaynakları yapısı ile Türkiyenin en büyük 2. özel bankası olarak gösterilen, Türkiye'nin en köklü bankaları arasında yer alan Garanti Bankası kime ait?Kredibankalar.org sitesi olarak okurlarımıza en doğru ve güvenilir bilgiyi ulaştırmak için araştırmalarımıza devam ediyoruz.Bu yazımızla Garanti Bankasının kuruluşu ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.


GARANTİ BANKASI SAHİBİ KİM
Bankacılık faaliyetlerinin yanı sıra yatırımcılık, kobi hizmetleri, kurumsal ve bireysel finans hizmetleri gibi alanlarda da hizmet veren Garanti Bankası; Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Kurumsal, ticari, kobi, ödeme sistemleri, özel, bireysel ve yatırım bankacılığı dahil olmak üzere bankacılık sektörünün tüm iş kollarında faaliyet gösteren Garanti Bankası; Hollanda, Rusya ve Romanya’daki uluslararası iştiraklerinin yanı sıra hayat sigortası ve bireysel emeklilik, finansal kiralama, faktoring, yatırım ve portföy yönetimi alanlarında önde gelen finansal iştirakleri ile entegre bir finansal hizmetler grubudur. 1946 yılında Ankara'da kurulan Garanti Bankası, 30 Haziran 2018 tarihi itibarıyla 385 miyar Türk lirası’na yaklaşan konsolide aktif büyüklüğü ile Türkiye'nin en büyük ikinci özel bankası konumunda. Garanti Bankası, 1946 yılında Ankara'da 103 ortağın katılımıyla bir anonim şirket olarak kuruldu. Banka'nın kurucuları, II. Dünya Savaşı sırasında oluşan servet birikimini savaş ertesi kârlı iş alanlarına yatırmak isteyen tüccarlardan oluşuyordu. Garanti Bankası ortaklık yapısı 2020:

Doğuş Holding: %10

BBVA: %39,9

Diğer ortaklar: %50

 

Garanti Bankası, 30 Haziran 2018 tarihi itibarıyla yurt içinde 922 şube, Kıbrıs'ta 7, Malta'da 1 olmak üzere yurt dışında 8 şube, Londra, Düsseldorf ve Şangay’da birer temsilcilikten oluşan yaygın bir dağıtım ağı ve 18,522 çalışanıyla 15.8 milyon müşterisinin her türlü finansal ihtiyacına cevap verebilen bir banka olmayı başarmıştır. Teknolojik altyapıya sahip 5.055 ATM, ödüllü Çağrı Merkezi, internet, mobil ve sosyal bankacılık platformlarıyla tüm kanallarda kesintisiz bir deneyim ve bütünleşik kanal kolaylığı sunuyor.Garanti Bankası, kurulduğu günden beri izlediği kârlı ve sürdürülebilir büyüme stratejisiyle faaliyet gösterdiği tüm alanlarda öncü bir konumda. Sahip olduğu yetkin ve dinamik insan kaynağı; benzersiz teknolojik altyapısı; benimsediği müşteri odaklı hizmet yaklaşımı; kaliteden ödün vermeden sunduğu inovatif ürün ve hizmetleri, Garanti’yi Türk bankacılık sektöründe lider bir konuma taşımaya devam ediyor.

Bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek siz de Garanti Bankası sahibi kim, yerli banka mı, özel banka mı gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. Sitemizde yer alan diğer konulara da göz atarak bankalarla ilgili güncel verilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir önceki konumuz Ziraat Bankası devlet bankası mı konusuna bakarak Ziraat Bankası'nın devlete ait olup olmadığını da öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş