Garanti Bankası EFT ve Havale İptal Etme

Garanti Bankası EFT iptali istiyorsanız siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak eft talimatınızı hemen iptal edebilir ve paranızı iade alabilirsiniz.

Garanti Bankası EFT ve Havale İptal Etme

Garanti Bankası, Türkiye'de uzun yıllardan beridir hizmet veren özel bankalar arasında yer almaktadır. Yakın zamanda aldığı karar doğrultusunda Garanti Bankası'nın yeni ismi Garanti BBVA olmuştur. Siz de Garanti Bankası'ndan yapmış olduğunuz EFT ile para transfer işleminizi iptal etmek istiyorsanız aşağıda yer alan bilgilerden yararlanabilir ve eft talimatınızı iptal ettirerek paranızı tekrardan kendi hesabınıza iade alabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta EFT işleminin eft saatlerinde mi yapıldığı yoksa eft saatleri dışında mı yapıldığıdır. Çünkü EFT saatleri içerisinde yapılan para transfer işlemleri genellikle 5 ve 10 dakika içerisinde karşı heasba geçmektedir, para karşı hesaba geçtikten sonra da tekrardan iade almak çok zordur ancak imkansız değildir.

 

Garanti Bankası EFT İptal Etme

Garanti Bankası'ndan farklı bir banka hesabına yaptığınız eft işlemlerini siz de iptal ederek paranızın yanlış gittiğini bankaya belirtebilirsiniz. EFT işleminizi eğer eft saatleri dışında yaptıysanız iptal işleminiz daha kolay olacaktır ancak eft saatlerinde yapılan para transfer işlemlerinin iptal edilmesi hukuki yollarla mümkündür.

 

EFT Saatlerinde Yapılan EFT'nin İptal Edilmesi

Garanti Bankası'ndan farklı bir banka şubesine göndermiş olduğunuz para transfer işlemini onayladıktan sonra, para transfer işlemi Merkez Bankası onayına sunulur. Merkez Bankası bu işleme onay verdikten sonra aynı anda para karşı hesaba yollanacaktır, bu süre de genellikle 5 ile 30 dakika içerisinde gerçekleşir. Eğer bu süre zarfında Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarası 444 0 333'ü arayarak EFT işleminizin iptal edilmesini talep ederseniz eğer eft Merkez Bankası onayından henüz geçmediyse iptal edilebilir. Ancak EFT işlemi karşı hesaba geçtiyse bu durumda karşı hesaba bloke koyulması ve paranın iade edilmesi için talepte bulunmalısınız. Yine bu durumda hesabına para gelen kişinin rızası alınacak para tekrardan iade edilebilir fakat kişi para benim, vermeyeceğim derse bu durumda yapılacak tek çözüm "haksız kazanç davası" açarak bu paranın yanlışlıkla gittiğini kanıtlanmalı ve sonrasında paranızı hukuki yollarla geri almanızdır.

 

EFT Saatleri Dışında Yapılan EFT'nin İptal Edilmesi

Eğer para tranfer işleminizi bankaların kapalı olduğu günlerde yani eft saatleri dışında yaptıysanız EFT iptalini daha kolay yapabilirsiniz. Bunun için de Garanti Bankası internet bankacılığı (https://www.garantibbva.com.tr/) Garanti Bankası mobil şubeden veya Garanti Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayarak kolaylıkla bir diğer iş günü için talimat verdiğiniz eftnizi iptal edebilir ve paranızı iade alabilirsiniz. Bildiğiniz gibi eft saatleri dışında yapılan eft ile para gönderim işlemleri bir diğer iş gününe aktarılmakta ve para ortak hesapta bekletilmektedir.

 

Garanti Bankası Havale İptal Etme

Garanti Bankası'ndan farklı bir Garanti hesabına yapılan para transfer işlemleri "havale" olarak yapılmaktadır. Eğer havale işleminiz yanlış yapıldıysa ve paranızın yanlışlıkla karşı hesaba transfer edildiğini düşünüyorsanız bu durumda Garanti Bankası'na bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Havale işleminin iptali biraz uzun sürebilir çünkü havale ile yapılabn para gönderimleri 7/24 hizmet vermekte ve aynı anda karşı hesaba para gönderilmektedir. Yine karşı hesabın rızası alınarak paranızın iade edilmesini, aksi durumda hukuki yollara başvurabilirsiniz.

 

Bu sayfada yer alan güncel verileri inceleyerek siz de Garanti Bankası eft iptali ve havale iptalinin nasıl yapıldığını öğrenebilir ve yanlış hesaba göndermiş olduğunuz paranızı hesabınıza iade alabilirsiniz.

 

Ayrıca bakınız:

Akbank EFT iptali

Denizbank Eft iptali

Sosyal Medyada Paylaş