Halkbank EFT Saatleri 2020

Halkbank EFT Saatleri 2020

Bu yazımızda sizler için Halkbank EFT saatlerini anlatacağız. Aynı zamanda Halkbank EFT’sinin hangi yollarla yapılabileceğini ve hafta sonu EFT yapılabilir mi? Sorusunun cevabına da yer vereceğiz.

Halkbank EFT Saatleri 2020

2020-04-26 16:21:48

Bu sayfamızı inceleyerek siz de Halkbank EFT saatlerihakkında fikir sahibi olabilirsiniz. EFT (elektronik fon transferi) ilk olarak 1 Nisan 1992 yılında iki farklı banka arasında ödemelerin TL para birimi cinsinden gerçekleştirilmesidir. 1992 yılından bu yana da en çok tercih edilen para transferi ve ödeme yöntemi olarak kullanılmaya devam etmektedir. Ülkenin önemli devlet bankalardan biri olan adını da halktan alan Halkbank; üstlendiği sosyal sorumluluk ve yüksek görev bilinciyle, tüm bankacılık hizmetlerini etkin bir şekilde yerine getirir. Müşterilerine ve çalışanlarına sürekli katma değer yaratan, bankacılık sektörünün ve sermaye piyasalarının gelişimine katkıda bulunan en önemli bankalardan biri olarak ülkemizde ve dünya bankacılığında saygın bir yeri bulunmaktadır. 

 

Halkbank EFT Saatleri 2020 

EFT işlemleri bankalarda istenilen her saatte yapılamamaktadır. Çünkü bu işlem farklı bankalarda bulunan hesaplar arası para transferi işlemidir. Bu nedenle yalnızca bankaların çalışma günleri içerisinde ve belirli saatlerde para aktarımı yapılabilmektedir. Günün belirli saatlerinde yapılan EFT işlemi bankadan bankaya farklılık gösterse de genel anlamda 08:30 ve 17:30 saatleri arasında gerçekleştirilir. Halk Bankası aracılığı ile yapılan EFT‘leri inceleyecek olursak da EFT işlemlerinin sabah 08:00 ile akşam üzeri 16:30 saatleri arasında yapılır. Gün içinde belirlenen bu saatlerin dışında işlem yapılması halinde transfer işlemi bir sonraki güne aksayacaktır. EFT işlemi resmi tatillerde ve hafta sonlarında da yapılamamaktadır. İşte Halkbank EFT saatleri listesi:

  • Hafta içi EFT saatleri: 08:30 - 17:30
  • Hafta sonu EFT saatleri: -

 

Halkbank Hafta Sonu EFT Yapılabilir mi? 

Tüm özel bankalardan ve kamu bankalarından paraya ihtiyacı olan uzaktaki bir kişiye, kendi hesaplarımız arasında çeşitli nedenlerle (alışveriş, kira ödemesi, aidat vb. gibi birçok alan için)  para transferi yapmak durumunda kalabiliriz. Bu nedenle de para transfer işlemleri için EFT  seçeneğine başvururuz. Ancak bu işlem için de bazı kriterler bulunuyor.

 

EFT işlemlerinde günün yalnızca bankalar tarafından belirlenen saatlerinde işlem yapılıyor. Halkbank için belirlenen saatin 08:00 ve 16:30 saatleri arasında yapıldığını belirtmiştik. Bu saatlerin dışında yapılan EFT işleminde ödemeler ertesi güne sarkmaktadır. Hafta sonu EFT işlemi gerçekleştirilemez. Bu sebeple Cuma günü yapılan EFT’ler Pazartesi gününe sarkar.

 

Halkbank EFT Nasıl Yapılır? 

EFT işleminizi gerçekleştirmek için dört farklı seçeneğiniz bulunmaktadır.. Halkbank üzerinden para transferi yapmak için; 

  • En yakın Halkbank Şubesine müracaat edebilirsiniz. 

  • İnternet Bankacılığı ile EFT yapabilirsiniz. 

  • Mobil Bankacılığı indirerek de para transferi yapılabilir. 

  • Halkbank Diyalog aracılığı ile de EFT yapabilirsiniz.

 

Yukarıda yer alan içeriklere göz atarak Halkbank EFT saatleri hakkında bilgileri alabilir, EFT hakkında güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

 

Diğer bankalar:

EFT saatleri

Garanti Bankası EFT saatleri

Denizbank EFT saatleri

Sosyal Medyada Paylaş
Mevduat Hesaplama
Mevduat Hesaplama
En yüksek mevduat veren bankayı bul:

Siz de kredi bankalar sitesi üzerinden tüm bankaların güncel mevduat faiz oranlarını karşılaştırabilir, en yüksek faiz veren bankayı bulabilirsiniz.

Mevduat hesaplama