HSBC EFT Saatleri 2021

Siz de TL türünden paranızı Hsbc hesabınızdan farklı bir bankaya göndermek istiyorsanız EFT yapmalısınız. Hsbc EFT saatleri ile ilgili bilgileri bu sayfadan ulaşarak siz de eft saatlerinden eft işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

HSBC EFT Saatleri 2021

Günümüzde birçok kişi havale ile eft'yi karıştırmaktadır. Havale aynı banka içerisinde para transferleridir ve 7/24 yapılabilir, fakat EFT işlemi sadece belirli saatlerde yapılır. Ülkemizde bankaların EFT saatleri birbirinden farklıdır. Bu saat bankaların kendi belirledikleri işlem saatlerinden ötürü oluşur. Yapacağınız EFT İşlemleri genellikle akşam mesai saati bitimine kadar sınırlandırılmıştır. Bankaların işlem saatleri dışında yapılan transferler işlemin bir sonraki güne ertelenmesine neden olur. Öğren arasında gerçekleştirilen EFT İşlemleri dakikalar içinde hesaba aktarılmaktadır. İşlemler genellikle 17: 30'da bütün bankalarda durdurulmaktadır. Fakat birtakım bankaların işlem sınırı 17: 00'da sonlanabilir.

 

1990 yılından bu yana ülkemizde faaliyet gösteren HSBC Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankası, Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi altında hizmet sunmaktadır. HSBC Türkiye, şubeleri, telefon bankacılığı, ATM bankacılığı ve dijital bankacılık kanallarıyla ilgili finansal hizmetlerde bulunmaktadır.  Merkezi Londra'da bulunan ve dünyanın en büyük bankacılık ve finans hizmetleri kuruluşlarından kabul edilen HSBC Grubu; bugün Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 65 ülke ve ülkede yaklaşık 3 bin 800 ofisiyle hizmet vermektedir.

 

HSBC EFT ve Havale Saatleri

HSBC müşterileri hafta içi her gün 09:00 – 17:00 saatleri arasında EFT yapma imkanına sahiptir. Havale yapacak müşteriler ise herhangi bir zaman kısıtlaması olmaksızın 7 gün 24 saat süresinde para transferini anında gerçekleştirebilir.

 

HSBC EFT sorgulama
 
EFT sorgulama işlemi Hsbc web sitesinden rahatça yapılabilir. Öncelikle HSBC internet şubesine giriş yapıp sonrasında para transferi - EFT - EFT sorgulama menüsünden yapılan EFT hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer EFT işleminin karşı tarafın hesabına ulaşmadığını düşünüyorsanız Hsbc müşteri hizmetlerini arayabilir ve yapılan EFT işleminin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

 

HSBC EFT İptali
EFT saatleri içerisinde yapmış olduğunuz EFT işlemleri karşı tarafa ulaşmadıysa banka tarafınca iptal edilebilir. Eğer meydana getirilen EFT işleminde hata olduğunu düşünüyor yada değişik nedenlerle iptal etmek istiyorsanız, Hsbc internet şubesine girerek EFT’niz işleme girmeden iptal edebilirsiniz. Eğer EFT işleminiz karşı tarafın hesabına geçtiyse iptal işlemi yapılamaz. Eft işlemini mesai saatleri dışında yaptıysanız ertesi iş günü saat 08:00'a kadar EFT işlemini iptal edebilirsiniz.

 

EFT saatleri

Sosyal Medyada Paylaş