HSBC Kime Ait Hangi Ülkenin

HSBC sahibi kim, kime ait, kimlerin öncülüğünde kurulmuştur? HSCB hangi ülkenin bankası gibi sorulara cevap bulabilmeniz için anlatmaya başlıyoruz.

HSBC Kime Ait Hangi Ülkenin

HSCB dünyanın en büyük bankaları arasında yer almaktadır. Güçlü sermaye yapısı ve dünyanın her köşesine sunduğu güvenilir hizmetle, bankacılık ve finans sektöründe kabul görmeyi başarmıştır. HSCB hangi ülkenin diye merak eden kişiler bu sayfada yer alan güncel bilgilere göz atabilir. Siz değerli okurlarımıza en doğru ve güvenilir bilgiyi ulaştırmak için  HSCB hakkında bilgi topladık. Bankacılık sektöründe bir çok hizmet kullanarak sürekli gelişme gösteren bankalar arasında yer alan Hsbc Bankası'nın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

HSBC HANGİ ÜLKENİN?

HSBC Türkiye; Kurumsal Bankacılık ve Yatırım Bankacılığı, Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi alanlarını gibi pek çok alanda hizmet sunmaktadır. HSBC Türkiye, şubeleri, telefon bankacılığı, atm bankacılığı ve dijital bankacılık kanallarıyla müşterilerine finansal çözümler sunmaktadır. Merkezi Londra’da bulunan ve dünyanın en büyük bankacılık ve finans hizmetleri kuruluşlarından biri olan HSBC; bugün Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 70 ülke ve bölgede yaklaşık 4 bin ofisiyle hizmet vermektedir. HSBC Türkiye, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik çalışmalarında da yer almaktadır.

 

Bu kapsamında yürüttüğü tüm toplumsal yatırım projeleri 'Geleceğe Gönüllüyüz' çatısı altında sürdürmektedir. Geleceğe Gönüllüyüz Programı kapsamında, eğitim, çevre ve toplum alanlarında projeler gerçekleştiriliyor. Geleceğe Gönüllüyüz Programı ile eğitim alanındaki çalışmalarla ihtiyaç sahibi çocuklar ve gençlerin eğitimlerine katkı sağlanıyor. Bunun yanı sıra çevre alanında, doğal yaşamın sürdürülebilirliği ve çevre bilincinin geliştirilmesine yönelik projeler destekleniyor. Toplum alanında yürütülen projeler kapsamında ise sivil toplum kuruluşlarıyla işbirlikleri yapılıyor. Bu çalışmalarla toplumun dezavantajlı kesiminin gelişimine katkı sağlanması amaçlanıyor. Dünyada bir çok şubesi bulunan HSBS'nin Türkiye'de 2018 verilerine göre 82 şubesi bulunmaktadır.


HSBC SAHİBİ KİM?


Ülkemizde 1990 yılından bu yana faaliyet gösteren HSBC, İngiltere merkezli bir bankadır ve 1865 yılında Hong Kong'da kutulmuştur. Merkezi Londra’da bulunan ve dünyanın en büyük bankacılık ve finans hizmetleri kuruluşlarından biri olan HSBC, bugün Avrupa, Asya-Pasifik bölgesi, Kuzey ve Güney Amerika, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere 67 ülke ve bölgede yaklaşık 3 bin 900 ofisiyle hizmet vermektedir. HSBC'nin Türkiye'deki genel merkezi ise İstanbul'da yer almaktadır. Bir iştirak kuruluşu olan HSBC, dünyanın en büyük bankaları arasında yer almaktadır. Aynı zamanda güçlü sermaye yapısı ve on binlerce çalışanı ile dünyanın en büyük 9. bankası olarak bilinmektedir. 

Sosyal Medyada Paylaş