ING Bank Kime Ait Hangi Ülkenin

ING Bank sahibi kim, kime ait, Kimlerin öncülüğünde kurulmuştur? İng Bank hangi ülkenin bankası gibi sorulara cevap bulabilmeniz için anlatmaya başlıyoruz.

ING Bank Kime Ait Hangi Ülkenin

ING Bank ad benzerliğinden dolayı İngilizler'in sanılsa da, durum hiç öyle değil. ING Bank'ın İngiliz kuruluşu olmadığını gelin hep birlikte yazımızı okuyarak görelim. Peki logosunda turuncu aslen amblemi yer alan siz de bu sayfada yer alan bilgilere göz atarak İng Bank sahibi kim sorusuna yanıt bulabilirsiniz.


ING BANK HANGİ ÜLKENİN?
Baştan belirtmemiz gerekmektedir ki ING Bank sandığınız gibi İngilizler'in değildir. Haziran 2007 tarihinde ING Grubu ile Oyak Grubu, Oyak Bank’ın %100 hissesinin ING Grubu’na satışı konusunda anlaşmaya varmış, BDDK onayının ardından 24 Aralık 2007 tarihinde satış işlemleri tamamlanarak Oyak Bank, ING Grubu çatısı altına girmiştir. 7 Temmuz 2008’de de ING Bank Türkiye bireysel ve kurumsal müşterilerine dünya standartlarında finansal hizmetler sunmaya başlamıştır. Dünyanın önde gelen uluslararası finans kuruluşlarından olan Hollanda kökenli ING Grubu, Avrupa, Kuzey ve Latin Amerika, Asya ve Avustralya’da 40’tan fazla ülkede, 53 binden fazla çalışanı ile bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet sunmaktadır. ING Bank, Hollanda ING Grubu'nun Türkiye koludur. Merkezi Hollanda'da bulunan ING Grubu'nun Oyak Bank'ın hisselerinin % 100'ünü alması ile ING Bank kurulmuştur. 1984 yılında Bank of Boston İstanbul'da bir şube açmıştır. Avrupa, Kuzey ve Latin Amerika, Asya ve Avustralya’da 40’tan fazla ülkede hizmet veren ING Grubu tarafından atılan ING Bank dünya standartlarında faaliyetlerde bulundu.

 

Altyapı ve gelişime her zaman yatırım yapan banka teknolojiyi de yanına alarak, verimli bir kullanım adına müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler sunmaya başladı. "Eski köye yeni adet" sloganları ile yenilikçi tavırlarını ortaya koyan ING Bank yurt geneline yayılmış pek çok şubesi ve  atm'si ile hizmet vermekle kalmayıp, internet bankacılığı, mobil bankacılık, çağrı merkezi ile telefon bankacılığı gibi diğer kanallar üzerinden de müşterilerine hizmet sunmaktadır. Türkiye'deki tasarruf oranlarının düşüklüğü dikkatinden kaçmayan ING Bank, ülkenin lider tasarruf bankası olmayı kendine hedef belirlemiştir. Her an her yerde müşterilerine hizmet vermeyi amaçlayan, Türkiye'de tasarruf üzerine yeni bankacılık ürünlerini müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda üretmeyi göz önünde bulunduran, her daim dürüst bir doğrultuda danışmanlık hizmeti vermeye çalışan ING Bank, kurumsal ve bireysel bankacılık alanında faaliyette bulunmaya devam etmektedir.

Yukarıda yer alan güncel bilgilerden yararlanarak İng Bank hangi ülkenin sorusuna yanıtı öğrenebilir, güncel bilgiler ile yatırımlarınızı yapmaya devam edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş