ING Bank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Bu sayfadan İng Bank kredi kartı iptali yöntemlerini öğrenerek hemen kredi kartınızı kapattırabilirsiniz.

ING Bank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?
Günümüzde pek çok özel bankalar gibi İNG Bankası’nın da bizlere kullanımına sunmuş olduğu bir kredi kartı mevcuttur. Gerek ihtiyaçtan gerekse ödeme yaparken taksit imkanı sunmasından dolayı Kredi kartları artık hayatımızın vazgeçilmez bir merkezi haline geldi. Anında nakit ihtiyacı duyduğumuz anda bizlere sağladığı kolaylık sayesinde yükümüzü hafifletmekte. Ancak kredi kartı kullanımını çoğu kez gereğinden fazla yaparız, buda kart borcunu geri öderken bizleri sıkıntıya sokabilir. Tamda bu esnada kartımı keşke iptal etsem diyoruz. Fakat bir çok kişi kullanımda olduğu kredi kartını nasıl iptal edeceği konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Sizlere İNG Bank kredi kartı iptali nasıl yapılır onu anlatacağız.


İNG Bank Kredi Kartı İptal Etme

Hali hazırda kullanmakta olduğunuz İNG Bankası Kredi Kartını iptal etmek aslında sandığınızdan çok daha kolay ve basittir. Bunun için sizlere iki yol sunacağız. Bunlardan birincisi size en yakın İNG Bankası şubesine giderek oradaki müşteri hizmetleri temsilcisine dilekçe ile başvurmanız ve dilekçeye neden kapatmak istediğinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Örneğin kredi kartı kullanımına ihtiyaç duymuyorum veya kartınızın ve bankanızın, sunmuş olduğu hizmetlerden memnun değilim gibi. Bu dilekçeyi doldurup bankada bulunan müşteri hizmetlerine vermeniz durumunda kredi kartını iptal etmek için süreci başlatmış olacaksınız. En kısa sürede banka tarafından kredi kartınız iptal olacaktır.
 
İNG kredi kartı iptali için bir diğer yöntem ise, 444 0 600 numarasını arayıp İng Bank müşteri hizmetleri çağrı merkezinde, müşteri hizmetlerine bağlanarak adınıza kayıtlı kredi kartı iptali için işlemi başlatabilirsiniz. Siz de İng Bank müşteri temsilcisini arayarak hemen kredi kartınızı kapattırabilirsiniz.
 
Tüm kredi kartı kapatma işlemlerinde olduğu gibi İNG Bank kredi kartı kapatma işlemi de bir şarta bağlıdır. Günümüzde insanlar kredi kartlarını geri ödeme yapmayacak gibi harcıyorlar sonrada gelirlerinden fazla harcama yaptıklarında ödeme güçlüğü çekmekteler. Bu süreçte hem faiz üstüne faiz binerek borçları artıyor hem de kredi notları düşüyor ve en sonunda hiçbir bankadan kredi kartı alamaz hale geliyor. Sizde adınıza ait kredi kartını iptal etmek istiyorsanız kredi kartınıza ait hiçbir borcunuzun ve kredi kartınıza ait aidat borcunuzun olmaması gerekmektedir. Sizde bu şartları sağladığınız da kredi kartınızı kolayca iptal edebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş