Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencisiyseniz, sayfamızda 'öğrenciye kredi kartı veren bankalar' konulu yazımı okuyarak ayrıcalıklı kredi kartlarına sahip olabilirsiniz.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

  Bankalar arasında yaşanan rekabet ve pazarlama stratejilerinden dolayı kredi kartı kullanımı gün geçtikçe artmaktadır. Kredi kartı kullanımının rahat olması, nakit para taşımayı gerektirmemesi kullanımı arttıran bir diğer etkendir. Ülkemizde kredi kartı kullanımına yönelik yapılan çalışmalarda ise en fazla talebin üniversite öğrencilerinden geldiği anlaşılmıştır. Dolayısıyla öğrenciye kredi kartı veren bankalar da merak konusu olmuştur. Ülkemiz 1968 yılında kredi kartı kavramı ile tanışmış ve en önemli ödeme aracı konumuna gelmiştir. Eskiden ödeme gücü yüksek, varlıklı bireylerin tercih ettiği kredi kartı, günümüzde müşteri kitlesini de genişletmiştir. Türkiye’deki kredi kartı kullanımındaki artışa neden olan öğrenciler için, en avantajlı kartı sunan bankaları araştırdık.  İşte öğrencilere yönelik kredi kartı kampanyası sunan bankalar. 

 

Öğrenci Kredi Kartları

Üniversite okuyan öğrenciler genellikle öğrencilere özel kredi kartı almak istemektedir. Çünkü öğrenciye özel kredi kartları, normal kredi kartlarına göre daha avantajlı olabilmektedir. Öğrenci kredi kartları ile alışverişlerde daha çok puan kazanabilir, indirimli mekanlarda daha ucuza alışverişler yapabilirsiniz. Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası ve diğer bankaların öğrencilere özel olarak verdikleri kredi kartına başvurunuzu yaparak siz de hemen kredi kartı sahibi olabilir, eğitim hayatınız boyunda kredi kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

 
Garanti Bankası – Bonus Genç
 

18 – 25 arası gençler bedava alışveriş ve taksit imkanlarından yararlanmak istiyorsa Garanti Bonus Genç’e başvuru yapabilir. Ücretsiz taksitli nakit avans, taksitli para, havale/ eft ve bol bol puan kazanma fırsatları Bonus Genç kredi kartında. Kart ücreti alınmayan karta başvurularını internet sitesinden ve şubelerden yapabilirsiniz.
 
 
 
Yapı Kredi – Play Kart
 

Yapı Kredi Play karta öğrenci belgeniz ile başvurabilir, yıllık üyelik ücreti ödemeden bütün fırsatlardan yararlanabilirsiniz. 2 güne kadar faiz ve ücret ödemden nakit çekebilir, alışverişlerinizde puan toplayabilir ve TL yükleyebilirsiniz. Kartın maksimum limiti 1.300 TL’dir. Ön lisans, lisans, yüksek lisans öğrencileri karta kefilsiz başvuru yapabilir. Yapı Kredi şubelerinden, telefon bankacılığı, mobil şube, online kanallar üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.
 
 
 
Akbank – Axess Exi26
 

Axess üniversiteli ile chip- para kazanma, 7/24 atm’lerden nakit çekme, taksit imkanı ve çeşitli kampanyalardan yararlanabilirsiniz. İlk yıl kart ücreti ödemeden sahip olacağınız karta, otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızı takip etme derdinden kurtulabilirsiniz. İnternet sitesinden, şubelerden, internet bankacılığı ve mobil şubeden başvuru yapabilirsiniz.
 
 
 
İş Bankası – İş’te Üniversiteli
 

18 yaş üzeri ve lisansüstü eğitimi sürdüren öğrenciler bu kredi kartına başvuru yapabilir. Puan kazanabilir, çeşitli markaları indirimli ve taksitli alabilir. İlk yıl kart ücreti ödemeden sahip olabileceğin karta maximum mobil, İş Bankası şubeleri, İşCep, internet sitesi ve sms ile başvuruda bulunabilirsiniz.
 
 
 
TEB - ÜNİVERSİTEB
Türkiye ekonomi bankasının öğrencilere sunduğu bu karta bir göz atarsak, internet sitesinden başvuru formunda sırası ile kişisel bilgiler, limit bilgiler, çalışma/gelir bilgileri ve ürün bilgilerini doldurarak başvuru sürecini tamamlamış oluyorsunuz ve alt kısımda bulunan "Beni ara" kutucuğunu doldurduğunuzda müşteri temsilcilerinin sizinle iletişime geçmesine yardımcı olmuş oluyorsunuz.

 
YAPI KREDİ - PLAY
Yapı Kredi Bankası da öğrencilere özel olarak kredi kartı vermektedir. Siz de eğitim ve özel harcamalarınızı Yapı Kredi Play öğrenci kredi kartınızdan yaparak puan kazanabilir, kazandığınız puanlar ile bedava alışveriş keyfine varabilirsiniz. Anında onaylanan kredi kartına başvurunuzu Yapı Kredi Bankası internet bankacılığından, Yapı Kredi şubelerinden, müşteri hizmetlerini arayarak, sms ile veya atm üzerinden gerçekleştirebilir, hemen kredi kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Öğrenci belgenizi sunduktan sonra şubeden veya 4421'e sms ile başvuruda bulunulabilir, eğer elinizde hazır Wordcard'ınız var ise onu Play karta çevirip kullanabilirsiniz.

Kampanyalar:
Restoran harcamalarında 50 TL puan,
Yurt dışı harcamalarından 75 TL puan,
Temassız ödemeli ulaşım harcamalarında 15 TL indirim,
Kafe, restoran ve fast-food sektöründe %10 puan,
Gıda, market ve giyim alışverişlerine özel 70 TL puan kazanabilirsiniz. Diğer kampanyalar için tıklayınız.
 
Vakıfbank – Like Card
 

Öğrenciler için kampanya sunan ve world fırsatı sağlayan, ekstre istenildiğinde kart ücreti ödetmeyen, indirimler ve taksit imkanı sunan Like Card’a sahip olabilir. Kart ücreti yıllık 12 TL’dir ve % 2.25 faiz oranlarından başlayarak alışveriş yapabilirsiniz. Başvurunuzu Vakıfbank şubeleri, mobil bankacılık, internet şubesi ve sms ile gerçekleştirebilirsiniz. 28 yaş altı her öğrenci bu karttan yararlanabilir.
 
 
 
Ziraat Bankası – Bankkart Genç
 

Bu karttan 18 – 26 yaş arası lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanabilir. Banka kartı ve kredi kartını tek kartta birleştiren bankkart genç için Kredi Yurtlar Kurumu’nan burs alman gerekiyor. Faizsiz ve masrafsız alışveriş yapabilir, atm’lerden nakit çekebilir, alışveriş yapabilir ve TL yükleyebilirsin. Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.
 
 
 
Teb – ÜniversiTeb Bonus Card
 

Bu kart ile taksitli alışveriş yapabilir, bonus puan kazanabilir, 6 aya kadar taksit imkanından yararlanabilirsiniz. Başvuru yapmak için Teb şubeleri, internet bankacılığı, web sitesi ve CepteTeb üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
 

 
Öğrenci Kredi Kartı Başvuru Şartları:
1. 18 yaşından büyük olmak
2. T.C. vatandaşı olmak
3. Öğrenci olduğunu belge ile kanıtlamak

 
Ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri bankaların ayrıcalıklı kredi kartlarına başvuru yapabilir. Herhangi bir geliri olmayan öğrencilere bankalar genellikle 750 TL – 1.000 TL arasında limit tanımlamaktadır. Eğer çalışan bir öğrenciyseniz yani düzenli bir geliriniz varsa, kira, arsa vb. ek gelir alıyorsanız bankalar kredi kartı limitini daha da yüksek tutabilir. Banka, bir gelire sahip olan öğrencilere ilk yıl gelirinin 2 katı, ikinci ve sonraki senelerde ise 4 katı limit tanımlamaktadır. Nakit sıkıntısı yaşayan ve eğitim hayatındaki ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kartına sahip olmak isteyen öğrenciler, yukarıdaki bankalara başvuru yapabilir. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar yılında da çeşitli fırsatlar sunuyor. Belirtilen bankaların kampanyalarını sayfamızdan inceleyerek, bütçenize en uygun olan karta hemen başvurunuzu yapın ve sizler de harcamalarınızda puan biriktirerek alışverişiniz keyfini çıkarın.
Sosyal Medyada Paylaş