Acil Para Lazım Diyen Kişilere Hemen Para Bulma Yolları

2021 yılında acil para lazım kredi çekemiyorum diyenlere özel 1 saat içerisinde para bulma yollarını sizler i.in paylaştık.

Acil Para Lazım Diyen Kişilere Hemen Para Bulma Yolları
Türkiye'de geçinme sıkıntılarının baş gösterdiği bu günlerde, acil para lazım diye bir çok kişi araştırmalar yapmaktadır. Paraya ulaşmak çoğu zaman kolay bir durum olsa da bir çok kişi tarafından geçim sıkıntılarının çekildiği görülür bir gerçektir. Siz de acil para bulmam lazım diyorsanız, ya önemli bir yatırım fırsatı yakaladınız ya da borçlarını yapılandırmak istiyorsunuz. Çünkü borçla borç ödenmeyeceğini hepimiz biliyoruz, borçla borç öderken daha çok borcunuz olabileceğini de göz önünde bulundurmanızı öneririz. Sizin de çok acil olarak paraya ihtiyacınız varsa, sizler için araştırmalar yaparak acil nakit paraya ulaşma yollarını başlıklar halinde hazırladık.
 

Acil Para Bulma Yolları

Acil olarak nakit paraya ulaşmak isteyenler, öncelikle bankaların kapısını çalmalılar. Siz de bankalara istediğiniz kadar kredi başvurusunu dilediğiniz vadede başvuru yaparak hemen nakit paraya ulaşabilirsiniz. Gelir belgeniz olmasa bile bir çok banka belgesi olmayanlara da kredi vermektedir. Özellikle ismi duyulmamış bankalara giderseniz daha kolay yoldan kredi çekebilirsiniz. Kredi birinci seçenektir ancak herkes bankalardan kredi çekememektedir. Kredinin yanı sıra senetle para veren yerlere kesinlikle yanaşmamanızı öneririz. Senet karşılığı para almak hem yasal olarak suçtur hem de ağır olarak yaptırımları bulunmaktadır. Senetle para almak ve kredi çekmek yerine sizler için faturalı hatta kredi çekmek, senetle beyaz eşya alıp nakite çevirmek gibi pek çok alternatif seçenek bulduk. İşte acil para bulma yolları:
  • Bankadan kredi çekerek acil para bulmak.
  • Senetle telefon alarak acil para bulmak.
  • Senetle beyaz eşya alıp satarak para bulmak.
  • Faturalı hatta kredi çekerek nakit bulmak.
  • Kuyumculardan kredi kartı ile altın alıp satarak.
  • Vadesi gelmemiş çekleri faktöring firmalarında nakite çevirmek.
  • Kredi kartınızdan taksitli nakit çekimi yapmak.
  • Banka hesabınızın eksi hesabından nakit çekimi yapmak.
 

Bankadan Kredi Çekmek

Türkiye'de hizmet veren pek çok banka kurumu vardır. Bildiğiniz gibi bankaların ana çalışma konusu kredi satmaktır. Siz de herhangi bir banka şubesine giderek veya bankanın internet sitesini ziyaret ederek kredi başvurusu yapabilir ve nakit paraya hemen ulaşabilirsiniz. İhtiyaç kredisi başvuruları genellikle 1 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır, yani bankaya kredi başvurusu yaptıktan yaklaşık 1 saat sonra eğer başvuru olumlu değerlendirilirse kredinizi nakit olarak hemen çekebilirsiniz. Özellikle bir çok banka 3 ay ertelemeli şekilde de ihtiyaç kredisi vermektedir. Bu tür kredi kampanyalarını araştırarak ödeme kolaylığınızı sağlayarak acil olarak nakit parayı bankadan kredi olarak çekebilirsiniz.
 

Senetle Telefon Alıp Satmak

Senet karşılığı telefon satışı yapan telefon bayilerine giderek, yüksek modelli bir telefon satın alınız. Bu telefonu aynı yerde ya da farklı bir bayiye veya Letgo / Facebook Marketplace gibi ilan sitelerinde satışa koyarak, telefonun kutusunu atmadan satışını yaparak para bulabilirsiniz. Sizlere önerimiz senetle telefon alımı yaparken Vestel, Casper ve diğer telefon pazarında "dandik" olarak nitelendirilen marka telefon olmayan telefon satın almamanız yönündedir. Hızlı satışı yapılan İphone, Samsung, Huawei gibi telefonları tercih ederseniz daha çabuk telefonu satarak paraya ulaşabilirsiniz.
 

Senetle Beyaz Eşya Alıp Satmak

Bir diğer nakit paraya ulaşmanın en kestirme yollarından birisi de, senet karşılığı beyaz eşya satan mağazalara giderek, beyaz eşya alıp satmaktır. Özellikle çevrenizde beyaz eşya alımı yapmak isteyen birileri varsa bu eşyanın ne olduğunu öğrenerek aynı marka ve modeli senetle beyaz eşya satan yerlere giderek kendi adınıza alabilir, tanıdığınıza bu ürünün satışını nakit olarak yapabilirsiniz. Buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon, klima gibi elektronik eşyaları bir çok farklı mağaza senet karşılığında taksitle satışını yapmaktadır. Özellikle Türkiye'nin pek çok yerinde hizmet veren Evkur mağazalarından siz de kolaylıkla senetle eşya alımı yapabilir, bu eşyaları satarak nakit elde edebilir ve borcunuzu taksitler halinde aynı kredi gibi Evkur gibi mağazalara ödeyebilirsiniz. Ayrıca bir çok Arçelik ve Beko bayisi de senetle taksitle elden beyaz eşya satmaktadır. Bu mağazaları da araştırmanızı öneririz. Bu mağazalar genellikle 36 aya varan taksitlerle cep telefonu satışı da yapmaktadır.
 

Faturalı Hatta Kredi Çekerek Para Bulmak

Bir diğer yol ise faturalı hat üzerine kredi çekme yöntemidir. Bu yöntem bir çok kişi tarafından tercih edilse de, henüz bir çoğumuzun haberi yoktur. Vodafone, Türk Telekom veya Turkcell'de düzenli olarak kullandığınız en az 3 aylık faturalı hattınız var ise, siz de faturalı hat üzerine cihaz alarak bu cihazın kutusunu açmadan bir bayiye, Letgo.com ya da Sahibinden.com, Facebook.com Marketplace ilan sitelerinde satışa koyarak kutusunu açmadan sıfır ürün olarak satabilirsiniz. Sizlere önerimiz cihaz alımı yaparken marka ve çabuk satışı olabilecek bir telefonu alarak satmanız yönündedir. Ayrıca bir telefoncuya giderek fatura üzerine sıfır cihaz alacağınızı ve sıfır telefonu satın alıp alamayacağını sorabilir, sipariş üzerine bir cihazı alarak anlaştığınız telefoncuya nakit olarak satabilirsiniz.
 

Kredi Kartı İle Taksitle Altın Satan Kuyumcular

Kuyumculardan taksitle altın alışverişi geçtiğimiz yıllarda yasal süreçlerden geçti. Daha öncesinde kredi kartıyla altın alımı yasaktı ancak artık kredi kartı ile farklı taksitlerle altın alımı yapabilir, aldığınız altını nakit olarak satarak paraya ulaşabilir ve acil nakit ihtiyacınızı hemen karşılayabilirsiniz. Eğer kredi kartınızda yeterli limitiniz varsa, altın piyasası güncel kuruna göre cumhuriyet, çeyrek, yarım altın veya bilezik alabilirsiniz. Bozdururken en az hangi altın türünden zarar edeceğinizi sorarak o altını alıp, daha düşük komisyon ücretiyle nakite çevirmeniz mümkündür. Şuan hemen hemen tüm kuyumculardan hatta internet üzerinden altın satan mağazalardan bile kredi kartınız ile altın alımı yapabilirsiniz.
 

Gelir Belgesi Olmadan Kredi Çekmek

Bir çok kişi kredi çekemiyorum diye şikayet etmektedir. Bankalardan kredi alamayan kişilerin başlıca nedeni ise "gelir belgem yok" olmaktadır. Türkiye'de ne yazık ki pek çok kişi ya işsizdir ya da gelir belgesi olmadan sigortasız olarak kayıt dışı çalışmaktadır. Bu kişilerin kredi çekebilmeleri normal şartlarda yasak değildir ancak pek çok banka gelir belgesi olmadan kredi vermemektedir.
 

Senetle Kredi Veren Yerler

Sizler için en son acil para bulma yolları arasında yer alan senetle para almak başlığını hiçbir şekilde önermiyoruz. Kanunlara göre senet karşılığı kredi almak, borç para vermek suçtur ve ağır şekilde yaptırımları vardır. Senetle para almak yöntemini aramak yerine sizler için bu sayfamızda yer alan acil para bulma yollarını karşılaştırarak size en uygun yöntemi seçebilirsiniz.
 

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bir diğer seçenek ise sicili bozuk olan, avukatlık olan, icralık olanların nasıl kredi çekebileceği yönündedir. Özellikle Korona virüs sürecinde pek çok kişi Ziraat Bankası destek kredisi ile kredi çekmeyi başardı. Banka şubesine gitmeden ATM'den ödenen bu kredi paketi pek çok kişinin acil para bulmasını kolaylaştırdı ancak şuanda bu kredi askıda olarak bekletiliyor. Bunun yanı sıra pek çok farklı banka şubesi sicili bozuk olanlara bile anında hazır kredi vermektedir. Bu bankaları inceleyerek size uygun olan kredi paketini seçebilir ve nakit paranızı kredi olarak bu bankalardan alabilirsiniz.
 
Sizler için araştırmalarımızı gerçekleştirerek bu sayfamızda güncel içeriklerimizle, acil para lazım ne yapmam gerekiyor, acil paraya ulaşma yolları 2021 bilgilerini hazırladık. Bu sayfamızda yer alan yöntemleri kullanarak hemen acil paraya ulaşma yollarını öğrenebilir, pek çok farklı alternatif yolu kullanarak siz de para bularak acil nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş