Sicili bozuk Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan ev hanımlarına kredi veren bankalar 2021 yılında hangileri diye merak ediyorsanız bu sayfada yer alan bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Sicili bozuk Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Geçmiş dönemlere göre artık bankalar daha kolay yoldan kredi veriyorlar. Bu sayfadan siz de ev hanımlarına kredi veren bankalar  hangileri olduğunu öğrenebilirsiniz. Hangi şartlar altında ev hanımlarına anında onaylı kredi veriyor ve ev hanımları kredi çekebilir mi? Aklınıza takılan tüm soruları maddeler halinde araştırdık ve tüm detayları bu başlık altında toparladık.
 

Ev Hanımlarına Kredi

Bir çok kişi bu soruyu sorarak aramalar gerçekleştirmektedir ve bu sorunun yanıtını merak etmektedir. Bankalara yapılacak kredi başvurularında siz "ev hanımı olarak" değil de, çalışmayan bir kişi olarak değerlendirilir, buna göre kredi süreci işler. Günümüz şartlarında tüm bankalar kredi başvurularında belirli kriterleri inceler. Kişinin kredi notu, gelir durumu, kredi sicili, geçmiş ödemeleri, finansal durumu gibi. Bu bilgileri belirli süzgeçten geçiren bankalar, kredi başvurusuna olumlu yada olumsuz yanıt verir. Kredi başvurusunu değerlendirmede en önemli nokta kişinin kredi notudur. Eğer kredi notunuz 1300 seviyesinin altında yer alıyorsa bankalardan kolay kredi alamazsınız. Dolayısıyla bankalara kredi başvurusu yapan herkesin kredi notu incelenir ve kredi başvurusu buna göre sonuçlanır. Bankalar, verdikleri borç parayı yani krediyi zamanında geri almak isterler. Bundan dolayı da kişilerin gelir durumu kontrol edilmektedir. Kişinin düzenli olarak SGK'lı çalışıyor olması bankaların gözünde olumlu bir puandır. Kişinin çalışmıyor olması da kredi çekmeye engel bir durum değildir ancak bu süreçte bankalar çalışmayan kişilerden ek gelir, kefil yada ipotek isteyebilir. Ev hanımlarına anında kredi veren bankalar:

 • Akbank
 • Aktif Bank N Kolay Kredi
 • Enpara.com
 • QNB Finansbank
 • Garanti BBVA
 • ING
 • Yapı Kredi
 • Odeabank
 • İş Bankası
 • Vakıfbank
 • Fibabanka
 • TEB


Ev Hanımlarının kredi çekmesi için ne yapması gerekiyor?
Kredi notunu bilmeyen kişiler için kısa bir bilgi verelim. Bankalar kendi aralarında kurdukları Kredi Kayıt Bürosu (KKB) sistemi üzerinde her kişinin geçmiş ödemelerini, gelir durumunu, banka sicilini kayıtlı tutar. Bu sistem Bddk yani devlet tarafından sürekli kontrol altındadır. Kişilerin finansal geçmişinin hesaplanması sonrasında kredi notu ortaya çıkmaktadır. 0 ile 1900 arasında olan bu puanlama sisteminde rakam ne kadar yukarıya çıkarsa, tablo o kadar olumlu karşılanmaktadır. Yani 1500 - 1600 seviyesinde kredi puanına sahip bir kişi tüm bankalardan kolaylıkla kredi alabilir. Ancak 1300 altında yer alan kişilerin kredi başvuruları değerlendirilirken genellikle olumsuz başvuru sonucu açıklanır. Kredi notunu arttırmak için kişilerin ödemelerini düzenli yapması, harcamalarını kredi kartı ile yapması, internet bankacılığı üzerinden sık sık işlem yapması sayılabilir.

 

Kredi notunu arttırmak için belli başlı kilit faktörler de bulunmaktadır, bunu bir sonraki makalemizde paylaşacağız. Ev hanımlarına kredi veren bankaların krediyi onaylaması için, başvuru yapacak kişinin kredi notu çok önemlidir. Öncelikle kredi notunuzu öğrenebilir ve buna göre başvurunuzu yapabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, daha önce bankalarda hesap açmamış ve kredi kartı kullanmadıysanız bu sefer kredi notunuz sıfır gözükecektir, yani en çok risk olan grupta yer alacaksınız. Bu durumda bankaya kredi başvurusu yapmanıza gerek yok çünkü bankalar başvurunuzu onaylamayacaktır. Bunun yerine bankaya giderek düşük limitli kredi kartı başvurusu yapabilir veya bankada yeni bir vadesiz banka hesabı açarak kullanabilirsiniz. Bu sayede siz de kredi puanınızı kısa zamanda arttırabilir ve sonrasında kredi çekebilirsiniz. Sicili bozuk yada avukatlık olmuş kişilerin, çalışmayan kişilere göre bir bankadan kredi çekmesi daha zordur. Sizin de siciliniz geçmiş dönemde bozulduysa, kredi yada kredi kartı borcunuzu gününce yatırmadıysanız bankalar kredi notunuzu otomatik olarak düşürmüş ve sicilinizin kötü olduğu anlamına gelmektedir. Bu durumda bu kişiler kredi değerlendirmelerinde kredi notu düşüklere kredi veren bankalara başvuru yapmalılar. Bankalar sıfır puana kredi vermeyeceğini yukarıda belirtmiştik. Ancak, acil para lazım ne yapmam gerekiyor diye soranlara da yöntem yok değil. Aşağıda bulunan bankaların kredi sürecinde olumlu değerlendirdikleri şeyleri bankaya sunarak kolaylıkla kredi alabilirsiniz. Aşağıda yer alan şartları inceleyerek başvuru yapabilir ve kredi alabilir, acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

 • İpotek: Eğer üzerinize kayıtlı ev, arsa, arazi gibi taşınmaza sahipseniz bunu bankaya kredi karşılığı ipotek ettirerek kredi alabilirsiniz. Taşınmazınızın eksper değerinin %70'ine kadar bankalardan ipotekli kredi çekebilir, 36 aya varan vadelerle kredinizi ödeyebilirsiniz.
 • Kefil: Çoğu banka, çalışmayan kişilerin kredi çekebilmeleri için krediye bir veya birden fazla kişinin kefil olması talebinde bulunur. Siz de kredi çekebilmek için kefil bulabilir ve kredinizi hemen kullanabilirsiniz.
 • Ek gelir: Çalışmayan ev hanımlarının bankalardan kredi kullanabilmeleri için bir diğer yöntem de ek gelir göstermektir. Kira geliri gibi ek geliri bankaya göstererek bunun karşılığında kredi çekebilirsiniz.
 • Emeklilik Aylığı: Anne yada babadan kalan emekli aylığınız sayesinde tüm bankalardan kolay kredi alabilir, kredinizi 36 aya varan vadelere böldürebilirsiniz. Diğer yandan banka üzerinde mevduatta hesabınız varsa ve mevduat faizinden para kazanıyorsanız bunu da ek gelir olarak banka kabul edebilir.


Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?
Siz de acil nakit ihtiyaçlarınız dolayısıyla bankalardan kredi kullanmak istiyorsanız öncelikle şunu bilmenizde fayda var. Bankalar kredi başvurusunda sizi ev hanımı olarak değil, çalışmayan bir birey olarak ele alacaklar. Sizlere önerimiz ise kullanmış olduğunuz bir banka bulunuyorsa ilk olarak bu bankaya kredi başvurusunda bulunun. Ülkemizde hemen hemen tüm bankalar uygun şartlar oluştuğu şartlarda krediyi onaylamaktadır. Bankalar birer ticaret merkezleri olduğundan dolayı verdikleri parayı zamanında geri almak ve kar etmek isterler. Bundan dolayı yukarıda saydığımız maddelerin birini yada bir kaçını karşılayamıyorsanız, bankalardan kredi çekemezsiniz. Bankalar, parayı geri ödeyemeyecek kişilere asla kredi vermezler. Aşağıdaki listede sizler için diğer bankalara göre daha kolay kredi veren bankaları listeledik, genellikle internet üzerinden başvurulara açık olan bu bankalardan güvenerek kredi alabilirsiniz.


 

Banka

Kredi Şartı

Üst Limit

Akbank

Ek gelir, kefil yada ipotek

50.000 TL

Ziraat Bankası

Ek gelir, ipotek

80.000 TL

N Kolay Kredi

Ek gelir, ipotek

50.000 TL

İNG Bank

ipotek

80.000 TL


Siz de yukarıdaki tabloda yer alan karşılaştırmayı değerlendirerek, çalışmayan kişilerin nasıl kredi alabileceklerini öğrenebilirsiniz. Krediye ipotek göstererek bankalar ipoteğin değerinin %70'ine kadar ihtiyaç kredisi verebiliyorlar. Siz de bu şartları değerlendirdikten sonra ev hanımlarına kredi veren bankalar ile kredi başvurusu yapabilir, bireysel ihtiyaç kredisini uygun faiz oranları ve 36 aya varan vadelerle çekebilir ve acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ev hanımları kredi şartlarını tamamlamasıyla beraber tüm bankalardan kolaylıkla kredi alabilir. En kolay kredi veren bankalar arasında İNG Bank, TEB, Yapı Kredi, Garanti Bankası, Akbank, İş Bankası gibi bankalar da bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş