Faizsiz Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL 2020)

Faizsiz Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL 2020)

Siz de katılım bankacılığı alanında faizsiz kredi veren bankalar hangileri diye merak ediyorsanız bu sayfamızdan bankaların faizsiz kredi hesaplama örneklerine ve kar payı oranlarını karşılaştırabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL 2020)

2020-05-26 12:39:22

 Nakite ihtiyacımız olduğunda hemen bankalara kredi başvurusu yapmak için gidiyoruz. Peki bankaları faizli ve faizsiz diye siz de ayırıyor musunuz? Faizsiz kredi veren bankalar hangileridir diye merak edenlere özel olarak bu sayfamızı hazırladık. İslam dini esaslarına göre hareket eden ve kar payı ile kredi veren bankalar aşağıda yer almaktadır. Siz de kredi kullanmak istiyor ancak faizli kredilerden kullanmak istemiyorsanız bu sayfamızı incelemeye devam edebilirsiniz.

FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR 2020
Faizsiz kredi veren bankalar, kar payı oranlarıyla kredilerini müşterilerine sunmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda bu bankaların sayısı az iken, günümüzde artık bu bankalara talebin artmasıyla beraber Ziraat Bankası Ziraat Katılım'ı, Vakıfbank ise Vakıf Katılım Bankası'nı hizmete açmıştır. Bunların yanı sıra katılım bankası daha hizmetine devam etmektedir. Faizsiz kar payı oranlarıyla ihtiyaç, konut, taşıt finansmanı sağlayan bu bankalardan siz de kredi çekebilirsiniz.
Albaraka Türk Katılım Bankası
Albaraka Türk, 1985 yılından günümüze kadar hizmetine devam etmiş faizsiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Uygun kar payı oranları 2018 ile siz de Albaraka'dan kredinizi kullanabilirsiniz. 

 

Faizsiz Kredi Nedir?

Faizsiz kredi, banka veya finans kuruluşlarının verdiği kredilerin geri ödemesinde faiz işletilmeden verilen paranın aynı şekilde geri alınmasıdır. Ancak hiçbir banka veya finans kuruluşundanfaizsiz kredialmak mümkün değildir. Ancak bazı şartlar tamamlanırsa faizsiz krediler kullanılabilir. Katılım Bankaları ise İslami koşullara uygun olarak hareket eden ve hizmet veren bankalardır ancak bu bankaların çalışma şekli de "faizsiz bankacılık" olarak geçse de, verilen kredinin üzerine "kar payı" eklenerek kredi kullandırılmaktadır. Katılım bankalarında faiz yerine kar payı oranlarıyla hizmet verilir. İslam Dini esaslarına uygun olarak hizmet veren bu bankalarda faiz asla kullanılmaz ancak şuraya dikkat etmek gerekir "Faizsiz kredi demek, sıfır faizli kredi demek değildir. Bankaların faaliyetlerine devam etmesi için verdikleri kredilerde "kar" elde etmesi gerekmektedir. Bu nedenle bu bankalar "kar payı oranları" ile müşterilerine kredi verirler. Sizde faizsiz kredi veren bankalardan 2020 yılında kredi başvurusu yaparak taşıt, konut yada diğer finansmanlara özel olarak destek kredileri alabilirsiniz. 

 

Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz taşıt kredisi çekmek istiyorsanız siz de aşağıda yer alan uygun kar payı oranları ile katılım bankalarına kredi başvurusu yapabilirsiniz. Faizsiz araç kredisi hesaplama yaparak aşağıda bankaların kar payı oranları ile karşılaştırma yaptık. Siz de bu bilgileri inceleyerek taşıt kredinizi kullanabilir ve araç satın alabilirsiniz.Türkiye Finans Katılım Bankası
Tamamı yerli sermaye ile 1991 yılında kurulmuş Türkiye Finans Bankası'ndan siz de faizsiz kredi kullanabilirsiniz. Uygun kar payı oranlarıyla konut, taşıt finansmanları için bankanın şubesine gidebilir veya internet şubesi üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Faizsiz kredi veren bankalar sayfasında bu bankalarla ilgili daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Faizsiz olarak yukarıda yer alan bankalardan siz de uygun kar payı oranlarıyla kredinizi kullanabilirsiniz. Bu bankaların internet sitesine giriş yaparak kra payı oranlarına göz atabilir ve kredi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu sayfamızdan faizsiz kredi veren bankalar listesine ulaşarak, faizsiz krediler kar payı oranları 2020 yılına ait güncel bilgilere göz atabilir ve katılım bankalarını karşılaştırabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş