Konut Kredisi Faiz Oranları 2020

Bu sayfadan tüm bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 2020 karşılaştırmasını yaparak, en uygun faizli konut kredisini bulabilir ve konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranları 2020

 Yeni bir ev sahibi olmak isteyen kişiler bankaların konut kredisi faiz oranları 2020 yılı verilerini inceleyerek, bankaları karşılaştırarak en uygun faizli kredi arayışı yapmaktadır. Bizde tüketicilerin daha uygun faizlerle kredi alabilmeleri için Kredi Bankalar sitemiz üzerinde sık sık faiz bankaların faiz oranlarını inceleyerek en uygun faizli kredileri sunuyoruz. Bu sayfamızda en çok tercih edilen bankaların 2020 yılına ait konut kredisi faizlerini karşılaştırarak hazırladık. En uygun faizli konut kredisini tercih edebilmek için bu sayfada yer alan tabloları karşılaştırabilir, ilgili bankanın konut kredisi sayfalarına göz atabilir ve en uygun faizli konut kredisine başvuru yapabilirsiniz.


Konut Kredisi Faiz Oranları 2020
Ev sahibi olmak isteyen kişiler bankalardan konut kredisi alabilmek için başvuru yapıyorlar. Bilinçli bir tüketici olarak faiz oranlarını karşılaştırmadan konut kredisi başvurusu yapmak yanlış bir karar olacaktır. Sizde internet siteleri üzerinden bankaların konut kredilerini karşılaştırabilir, en uygun faizli konut kredisini tercih edebilir ve banka şubesine giderek anında kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Konut kredisi alabilmek için yeterli düzeyde kredi notunuz olması gerekmektedir. Kredi notunun iyi olmasının yanı sıra aylık düzenli ve belgelenebilir bir geliriniz olmalı, kredi siciliniz de temiz olması gerekmektedir. Bu şartları taşıyorsanız bankalardan kolaylıkla konut kredisi alabilirsiniz.

 

Banka

Konut Kredisi faiz oranları 2020

Ziraat Bankası

%0,99

Vakıfbank

%0,79

Halkbank

%0,99

İNG Bank

%0,94

Garanti Bankası

%0,99

QNB Finansbank

%1,23

İş Bankası

%0,95

Akbank

%0,99

Teb

%0,99

Burgan Bank

%1,35

 

 Yukarıdaki tablode yer alan Konut kredisi faiz oranları 2020 yılına ait veriler, bankaların internet sitesinden alınmış olup, 100.000 TL - 120 ay (10 yıl) vadeli olacak şekilde hesaplanmıştır. Bazı bankalarda ev kredisi faiz oranları vade sayısı veya kredi tutarı değiştikçe, faiz oranları da değişebilmektedir.
 


Konut Kredisi Nasıl Alınır?
Bir bankadan kredi alabilmek için öncelikle alacağınız eve karar vermeniz gerekmektedir. Alınacak eve karar verdikten sonra evin tapu fotokopisi ve kimlik belgenizle beraber banka şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Konut kredisi başvurusu sonrasında banka ilk olarak başvuru yapan kişinin kredi notu ve banka sicili, aylık geliri gibi bilgileri inceledikten sonra başvuru 2. aşamaya geçilir. İkinci aşamada ise banka belirlenen eve ekspertiz göndererek evin değerini tespit eder. Banka evin değerinin %70'ine kadar kredi vermektedir ve bu yasal olarak Bddk tarafından tüm bankalarda uygulanmaktadır. Örnek olarak 100.000 TL piyasa değeri olan bir eve banka en fazla 70.000 TL konut kredisi verebilmektedir. Daha fazla kredi alabilmek mümkün değildir çünkü bu yasal bir şarttır. Yani evin değerinin %30'unu peşin olarak vermek zorundasınız. Kalan %30 için de (eğer kredi limitiniz yeterliyse) ihtiyaç kredisi çekebilirsiniz. Aşağıdan bir kaç bankanın konut kredisi faiz oranları hesaplama örneklerine göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2020
Türkiye'nin en köklü devlet bankalarından olan Ziraat Bankası'nda her zaman düşük faizlerle konut kredisi verilmektedir. Güncel kampanyaları ile hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası'nda uygun faizlerle kredi kullanmak istiyorsanız bankanın en yakın şubesine gidebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde Ziraat'te faizler yüzde 0,99 olarak güncellenmiştir. 120 aya varan vade ile siz de Ziraat Bankası'ndan uygun faiz oranlarıyla Mortgage kredisi kullanabilirsiniz.


Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları
Devlet bankalarında en uygun faiz oranı olmasından dolayı Vakıfbank'ı ikinci sıraya yerleştirdik. Vakıfbank konut kredisi faiz oranları 2020 yılında 0,95'e düşürülmüştür. Vakıfbank'ta 100.000 TL 120 ay vadeli konut kredisi için 0,99 faiz oranıyla aylık ödemesi 1.400 TL olmaktadır.


QNB Finansbank Konut Kredisi
QNB Finansbank'ta da uygun faiz oranlarıyla konut kredisi teklifleri bulunmaktadır. QNB Finansbank'ta konut kredisi faizleri 2020 yılında yüzde 1,23 olarak gözükmektedir. 100.000 TL 120 ay vadel konut kredisi için aylık taksit tutarı 1.598 TL olmaktadır.


Konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?
Her bankada bu konu değişebilir ve genellikle şubelerden yapılmaktadır. Ön bilgiyi yine bankanın müşteri hizmetleri numarasından alabileceğiniz gibi, araştırmalarınızı internet üzerinden daha kolay şekilde yapabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey kredi başvurusunu internet üzerinden yapmayınız. Çünkü aracı ve bankalardan komisyon alan firmalar faizleri 1 puan yada daha fazla göstererek aradaki parayı alırlar ve sizin ruhunuz bile duymaz. Normalde bankadan daha düşük alabileceğiz kredi size düşürülmüş gibi gösterilerek aslında yüksek faizden kredi başvurusu yaparsınız. Bunun için de bizde en iyi yol yine bankaların şubelerinden yada "resmi web sitelerinden" başvuru yapmak olacaktır.
 
Akbank Konut Kredisi

1948'de Adana'da kurulan ve günümüze kadar kaliteli hizmetini sürdüren Akbank, Türkiye'de en iyi hizmet veren bankalar arasında yer alıyor. Akbank'ın resmi internet sitesinden aldığımız bilgilere göre "En uygun konut kredisi 2020" adı altında sunulan kredide faiz oranı %0,99 olarak gözükmektedir. Akbank 750 TL ekspertiz ücreti, 116 TL rehin ücreti talep etmektedir. Akbank'ta en fazla vade sayısı ise 120 aydır.
 

Akbank Konut Kredisi Hesaplama:

Kredi Tutarı(TL)Vade Sayısı(ay)Faiz Oranı(%)Aylık ÖdemeToplam Borç
100.000 TL120 ay0,991.427 TL172.939 TL

 

QNB Finansbank

1987'de kurulan özel banka; Türkiye'de müşteri potansiyeli bakımından büyük bankalar arasında yer almaktadır. 2006'da Yunanistan bankası olan National Bank of Greece tarafından satın alınmıştır. QNB Finansbank konut kredisi faiz oranı ise %0.93'den başlamaktadır.

 

Garanti Bankası

Türkiye'de en iyi hizmet veren bankalar arasında yer alan ve özel bankalar arasında 2. büyüklükte olan Garanti Bankası; konut kredisi ile siz de hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Garanti konut kredisi faiz oranlarını 2020 yılında %0.99'a düşürmüştür. %0.99'dan başlayan faiz oranlarıyla siz de konut sahibi olabilirsiniz.

 

Türk Ekonomi Bankası (TEB)

Teb'den konut kredisi kullanmak istiyorsanız 2020 yılındaki verilere göre kredi faiz oranı %0.99'dan başlamaktadır. 100.000 TL konut kredisi kullanımlarında120 ay vade sayısı ile ; 1.427 TL aylık ödeme ve toplamda 172.792 TL ödemeniz olmaktadır. Siz de Teb Konut kredisi kullanmak için en yakın Teb şubelerine uğrayıp detaylı bilgiyi alabilirsiniz.


Yukarıda yer alan bilgiler ilgili bankaların resmi internet sitelerinden alınmış olup ayrıca konut kredilerinde bazı ek masraflar da çıkarılmaktadır. Tam bilgi alabilmek için banka şubelerine uğrayabilirsiniz. Bu yıl konut kredilerinde karşılaştırma adına bu araştırma konusunu hazırladık. Siz de bu doğrultuda yukarıda yer alan bilgiler ile dilediğiniz bankadan konut kredisi kullanabilirsiniz. Tüm yazılanlar bilgi vermek amaçlı olarak hazırlanmıştır. Ayrıca paranızı değerlendirmek istiyorsanız en yüksek faiz veren banka konumuza da göz atabilirsiniz.

Yine hükümetin ekonominin canlanması planları arasında yer alan konut kredisi faiz oranlarını düşürmede son aşaması bu yıl sunulmuştur. Konut kredilerinde indirim yapılmış ve buna göre konut satışlarında artış hedeflenmiştir. Siz de konut sahibi olmak istiyorsanız bu müthiş fırsatı değerlendirin ve bankalardan konut kredisi faiz oranları 2020 karşılaştırması yaparak en uygun bankayı seçin. Konut kredilerinde konut değerinin en fazla %70'ine kredi verildiğini de dip not olarak hatırlatmakta yarar olduğunu düşünüyoruz. Bu araştırma konusunda yer alan bilgilere göre sizde bu yıl hayalinizdeki konutun sahibi olabilirsiniz. Ayrıca araştırmada yer vermediğimiz bankaların faiz oranları da yukarıdaki bankalarla eşdeğer olabilmektedir. Bunun için tüm bankaları inceledikten sonra hangi bankadan kredi kullanacağınıza karar vermelisiniz.

 

Borç kapatma kredisi veren bankalar sayfamıza da bakarak tüm borçlarınızı tek bir bankada toplayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş