Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bir çok kişi sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları aramaktadır. Kara listede olanlar, avukatlık olanlar, yasal takipte olanlar kredi nasıl çeker diye merak ediyorsanız bu sayfada bakın.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

 Günümüz şartlarına bakacak olursak bir çok bankaKKB sistemini kullanarak kredi başvurularını değerlendirmektedir. Sicili kötü olanların başvuruları genellikle reddedilse de, sicili bozuk olana kredi veren bankalar da kredi vermeye devam etmekedir. Durum böyle olunca, sicilin kötü olmasıyla beraber hangi bankaların ihtiyaç kredisi verdiklerini araştırdık. Ayrıca sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar da bulunmuyor değil. Bu şu demek oluyor, kredi notunuz kötü seviyede olsa bile bazı bankaların sundukları şartları değerlendirerek anında onaylı kredinizi çekebilirsiniz.

Sicili Bozuklara Kredi Veren Bankalar

Aşağıda yer alan bankalar kredi notu düşüklere kredi vermektedir. Kredi notunuz kötü olsa bile bu bankalara ek gelir göstererek kredi çekebilirsiniz. Üstelik yukarıda saydığımız 6 banka da diğer bankalara göre çok uygun faiz oranları ve 36 aya varan vadelerde kredi imkanı sunmaktadır. Siz de bu bankalara kredi başvurusu yaparak anında onaylı kredilerden faydalanabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilirsiniz. Bankalar kredi başvurusu sonrasında ön onay gelirse, ek belgeler talep edebilir ve ön başvuru kabul edilse bile bankadaki işlemler sonrasında başvuru reddedilme ihtimali vardır. Genellikle kredi başvuruları sonrasında kişilerin gelir belgesi, ek gelir belgesi gibi belgeler talep ediliyor. Gerek görüldüğü durumlarda ise kredi notu düşük olanlardan kefil yada ipotek istenebilmektedir. İpotekten kastımız ise üzerinize kayıtlı olan bir ev, arsa yada arazi gibi taşınmazlarınızı kredi çekmeye karşılık bankaya ipotek sunmaktır. Fakat bu şartları tamamlasanız bile kredi çekmek için üst limitin çoğu bankada 80.000 TL olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Daha yüksek miktarlı kredi kullanmak isteyen kişilerin sunacakları teminat da ona göre yüksek bedelli olması gerekmektedir.

 

 
Banka

 
Belge talebi

 
Kredi üst limiti

 
ING Bank

 
İstemiyor

 
30.000 TL

 
Denizbank

 
İsteyebilir

 
30.000 TL

 
Garanti Bankası

 
İsteyebilir

 
20.000 TL

 
Hsbc

 
İstemiyor

 
50.000 TL

 
QNB Finansbank

 
İsteyebilir

 
50.000 TL

 
Akbank

 
İsteyebilir

 
20.000 TL


Gelirinizin yetersiz görülmesi durumunda ise banka sizden ek gelir yada kefil talep edebilir. Siz de bu tür imkanlardan yararlanarak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalardan hemen kredinizi çekebilirsiniz. Bir bankadan kredi kullanabilmek için kredi notunuzun en az 1400 ve üzerinde olma şartı vardır ancak bu bir zorunluluk değildir. Krediyi verip vermemek bankanın insiyatifine kalmş bir durumdur. Siz de kredi notu kötü olanlara kredi veren bankalara başvuru yaparak, kredi notuna bakmadan kredinizi çekebilirsiniz. Eğer kredi notunuzun düşüklüğünden dolayı kredi alamıyorsanız bir diğer yöntem kredi notunuzu arttırmak ve sonrasında kredi başvurusu yaparak kolay kredi kullanmaktır. Bu da şu şekilde olabilmektedir:

"Kredi notunuzu arttırabilmek için bir bankada hesabınızın ve kredi kartınızın olması gerekir. Sadece banka hesabı da yeterli olabilmektedir. Bu hesabınızı internet bankacılığına açtırarak sonrasında ise internet bankacılığından otomatik fatura ödeme talimatı verin, altın hesabından altın alıp satın. E-vadeli hesaba para yatırın ve döviz alım-satımını internet bankacılığı üzerinden yapın. Hesabınızı ne kadar hareketli tutar ve işlemlerinizi arttırrsanız, o kadar kısa sürede kredi notunuzu da arttırmış olursunuz."800 900 Puana Kredi Veren Bankalar
800 veya 900 kredi notuna kredi veren bankalar arasında yukarıda saydığımız bankalar bulunmaktadır. Findeks kuruluşu tarafından tüm bankaların hizmetine açılan Kredi Notu ile 0 puan ile 1900 arasında bir puana tüm banak müşterileri sahiptir. Daha önce banka müşterisi olmayanlar ise sistemde sıfır puan olarak gözükmektedir. 0 ile 699 arasındaki puan en riskli grup olarak değerlendirilir. 700 ile 1499 arasındaki puanlama ise orta risk grubudur ve puanlama yukarı çıktıkça risk azalar, banka notu yüksek olan kişilere daha kolay güvenir. Bankalar birer ticaret merkezleri olduğundan dolayı verdikleri kredilerin geri ödenmesini isterler. Böyle olunca kredi notu sistemi bankalar için büyük önem taşımaktadır. Kredi başvurularında onaylanan başvuruların çoğunluğu 1400 üzerindeki "iyi" seviyede olan kişilerdir. Diğer kısım ise 800 puana kredi veren bankalardan olabilir, bu bankaların kredi verme şartları arasında ek gelir, kefil yada ipotek olmaktadır. Ayrıca bankaya blokeli kredi kullanarak kredi notu kolaylıkla ve hızlı yoldan yükselebilir. İş Bankası, Akbank, TEB, Vakıfbank gibi bankalar 800 900 puana kredi vermektedir. Bu bankalardan kredi kullanabilmeniz için (800 puana) maaşınızın asgari ücret üzerinde olma şartı ve geçmiş ödemelerinizin temiz olması gerekmektedir. Ayrıca şunu da belirtelim avukatlık olanlara ve yasal takipte olanlara hiçbir banka kredi vermek istemez fakat, avukatlık olan kişilerin borç transfer kredisi ile borçlarınızı temizlemesi mümkündür.

Bankadan Kredi Çekemeyenlere Kredi
Bir çok kişi acil para lazım diye bankaların kapısını çalıyor ancak bankalar krediyi her zaman onaylamayabiliyor. Böyle olunca senetle para veren yerler devreye girmektedir, bunun yanı sıra faturalı hat üzerine kredi almak da son zamanlarda artış gösterdi. Kredi puanınızı yükselterek tüm bankalardan kolaylıkla kredi alabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra bazı bankalar kara listede olanlara kredi verdiğini iddia etmektedir ancak bu yanlış bir bilgidir. Bir kişinin kredi yada kredi kartı borcunu ödememesi sonrasında bankanın borçlu kişiyi avukata vermesiyle beraber kişi kara listeye girer. Kara listede bulunan bir kişi 5 yıl boyunca sicili kötü olarak kabul edilir ve hiçbir banka kurumu bu kişiye kolay kolay kredi vermez. Ancak yukarıda dediğimiz gibi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar 2020 yılında da kredi vermeye devam etmektedir, ancak bazı şartları isteyerek kredi başvurusu yapan kişilerin kredilerini onaylıyorlar.

Sosyal Medyada Paylaş