En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2021 (Mevduat)

En yüksek faiz veren banka 2021 yılı karşılaştırmasına göz atarak siz de hemen tüm bankaların mevduat faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz.

En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2021 (Mevduat)

Günümüzde en sık kullanılan yatırım araçları arasında yer alan mevduat, bir çok kişiye kazandırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl %22'lere kadar yükselen mevduat faiz oranları 2020 yılında %10'lere gerilese de, hala en çok kazandıran yatırım araçları arasında yer alıyor. Peki en yüksek faiz veren bankalar hangisi? Devlet bankaları mı özel bankalar mı daha çok kazandırıyor, en iyi vadeli mevduat faizini hangi bankalar veriyor işte sizler için geniş çaplı bir araştırma yaparak tüm bankaların faiz oranlarını aşağıda sıraladık ve karşılatırdık. Paranızı en iyi faiz veren bankalarla değerlendirmek istiyorsanız, bu sayfamızda sizler için Türk Lirası cinsinden mevduat hesaplarının güncel faiz oranlarını karşılaştırdık.

 

mevduat hesapla

 

En Yüksek Faiz Veren Banka 2021

Öncelikle paranızı vadeli mevduat TL hesabında değerlendirmek istiyorsanız siz de bu sayfadan tüm bankaları karşılaştırabilir ve hangi bankanın daha yüksek faiz verdiğini öğrenebilirsiniz. Karşılaştırmaya geçmeden önce şunu da belirtmekte yarar var; Bankalar, mevduat faiz oranlarını güncel piyasa koşullarına göre anlık olarak değiştirebilmekte, bazı bankalar gösterdiği faiz oranını sadece "hoşgeldin faizi" ile belirli bir güne kadar vermekte ve bu süre sonrasında normale çekmektedir. Bundan dolayı siz de öncelikle bankaların faiz oranları ve mevduat hesabı detaylarını incelemeli ve paranızı ona göre hangi bankaya yatıracağınıza karar verebilirsiniz. Aşağıdan mevduat faizi hesaplama örneklerinin yanı sıra faiz oranlarını tüm bankalar için güncel olarak bakabilirsiniz. İşte en yüksek faiz veren banka 2021 listesi:

  • Fibabanka mevduat faizi: %18,50
  • İNG Bank mevduat faizi: %18,00
  • Burgan Bank mevduat faizi: %18,00
  • Odebank mevduat faizi: %18,00
  • Cepteteb mevduat faizi: %18,00
  • Ziraat Bankası mevduat faizi: %15,50
  • Halkbank mevduat faizi: %16,50
  • QNB Finansbank mevduat faizi: %16,65

 

Banka

Mevduat Faiz Oranı (TL)

100 Bin TL - 32 günlük net kazanç

İNG Mevduat faiz oranı

%18,00

 1.499 TL

Burgan Bank Mevduat faiz oranı

%18,00

 1.499 TL

Alternatifbank Mevduat faiz oranı

%17,75

 1.478 TL

Fibabanka Mevduat faiz oranı

%18,50

 1.540 TL

CEPTETEB Mevduat faiz oranı

%18,00

 1.499 TL

Odeabank Mevduat faiz oranı

%18,00

 1.499 TL

Vakıfbank

%17,00

 1.415 TL

İCBC

%16,50

 1.374 TL

HSBC

%18,00

 1.499 TL

QNB Finansbank

%16,65

 1.386 TL

Şekerbank

%16,50

 1.374 TL

Ziraat Bankası

%15,50

 1.291 TL

Denizbank

%15,25

 1.270 TL

Halkbank

%16,25

 1.353 TL

Yapı Kredi

%15,75

 1.312 TL

Akbank

%16,50

 1.374 TL

Garanti BBVA

%10,00

 836 TL

İş Bankası

%10,90

 908 TL

Güncelleme tarihi: 15.03.2021

 

Mevduat Hesaplamaları:

10 Bin TL aylık faiz getirisi

 

Mevduat Hesabı Nedir?

Kısaca açıklamamız gerekirken birikmiş nakit paranızı istediğiniz bankanın mevduat hesabına yatırarak belirli bir gün karşılığında vadede bekleterek faiz kazancı elde etmektir. TL veya farklı para birimlerinden birikimlerinizi bankaların vadeli mevduat hesabına yatırarak günlük, haftalık, aylık, yıllık veya sizin belirleyeceğiniz vadede bekletebilir ve mevduat kazancı getirisi elde edebilirsiniz. Günümüzde en risksiz para kazanma yöntemi olan mevduat, Türkiye'de hizmet veren özel bankalar ve devlet bankalarının tümünde bulunmaktadır. Her banka kendi faiz politikaları doğrultusunda faiz oranları farklılık göstermektedir, bundan dolayı paranızı mevduatta değerlendirmeden önce en yüksek faiz veren bankayı tespit etmeniz ve bu bankanın mevduat hesaplarını kullanmanız sonrasında daha yüksek faiz kazancı elde edebilirsiniz. Yukarıda paylaştığımız mevduat faizleri, en yüksek faiz veren bankalar sayfasından alınmış olup, mevduat hesabı açarken güncel piyasayı bankanın resmi sitesinden kontrol etmenizi öneririz.

 

Ziraat Bankası Mevduat

Siz de devlet bankaları arasında hizmet vermeye devam eden Ziraat Bankası'nda vadeli mevduat TL hesabı açarak %13'e varan faiz oranlarıyla paranızı değerlendirmeye başlayabilirsiniz. Paranızı ister günlük, ister haftalık, aylık veya yıllık olarak vadeli hesaba yatırabilir ve faiz oranıyla para kazanabilirsiniz. Ziraat Bankası vadeli hesabınız varsa Ziraat Bankası internet bankacılığına (https://www.ziraatbank.com.tr/tr) giriş yaparak "Hesaplar - Hesap Aç - Vadeli Mevduat" menülerini takip ederek hemen vadeli mevduat hesabınızı açarak paralarınızı bu hesaba aktardıktan hemen sonra faiz geliri elde edebilirsiniz. Ayrıca en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek de kolaylıkla vadeli hesabınızı aktif edebilirsiniz. Ziraat Bankası hesabınız yoksa, siz de internetten hemen Ziraat hesabınızı açabilir ve yatırımlarınıza devam edebilirsiniz.

İlgili sayfa: Ziraat Bankası hesap açma

 

Halkbank Mevduat

Türkiye'de devlet bankaları arasında yer alan Halkbank, en yüksek faiz veren bankalar arasında mevduat hesapları vardır. Siz de Halkbank internet bankacılığı, mobil bankacılık veya Halkbank şubelerinden hemen yeni bir vadeli mevduat TL hesabınızı açabilir, yatırımlarınızı Halkbank üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank güncel mevduat faiz oranı yüzde 7,50 olarak gözükmektedir. 100.000 TL 32 günlük mevduat faiz kazancı net olarak 559 TL'dir.

 

Akbank Mevduat Hesabı

Akbank'ta e-vadeli mevduat hesabınızı Akbank Direkt uygulamasından hemen açabilir, anında yatırımlarınızı Akbank Direkt üzerinden veya Akbank internet bankacılığından yönetebilirsiniz. Akbank'ın güncel mevduat faiz oranı %12,00 olarak güncellenmiştir. Siz de 100 Bin TL 32 günlük paranızı Akbank vadeli hesapta değerlendirerek vade sonunda net 503 TL kazanç elde edebilirsiniz.

 

Garanti BBVA Mevduat Hesabı

Birikimlerinizi Garanti BBVA'da yaparak, mevduat faiz oranları ile siz de paranız durduğu yerde değerlendirebilirsiniz. Yüksek faiz veren bankalar arasında yer alan Garanti BBVA'da mevduat faiz oranları Kasım ayı itibariyle %10 olarak verilmektedir.

 

Mevduat faiz oranları 2021

 

Ziraat Bankası mevduat faiz oranları

Akbank mevduat faiz oranları

Denizbank mevduat faiz oranları

QNB Finansbank mevduat faiz oranları

Halkbank mevduat faiz oranları

İNG Bank mevduat faiz oranları

TEB mevduat faiz oranları

İş Bankası mevduat faiz oranları

Garanti BBVA mevduat faiz oranları

Vakıfbank mevduat faiz oranları

Yapı Kredi mevduat faiz oranları

HSBC mevduat faiz oranları

Burgan Bank mevduat faiz oranları

İCBC mevduat faiz oranları

Odeabank mevduat faiz oranları

Alternatif Bank mevduat faiz oranları

Şekerbank mevduat faiz oranları

 

    

Paranızı değerlendirmeye karar vermeden önce en iyi faizi veren bankayı tespit etmenizde yarar var. Siz de bankalarkredi.com sitesini takip ederek en yüksek faiz veren bankalar karşılaştırmasını inceleyebilir, en iyi faiz veren bankaya paranızı yatırarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Siz de paranızı değerlendirmek istiyorsanız, en iyi faiz veren bankayı bu sayfadan tespit ederek mevduat faiz oranlarını karşılaştırabilir, en yüksek faiz veren bankada hemen hesabınızı açarak birikimlerinizi mevduat hesabında değerlendirmeye devam edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş