Tüm Bankaların Mevduat Faiz Oranları 2020 - GÜNCEL

Bu sayfadan tüm bankaların mevduat faiz oranları karşılaştırmasına göz atabilir, 2020 yılında mevduat hesaplama yapabilirsiniz.

Tüm Bankaların Mevduat Faiz Oranları 2020 - GÜNCEL

Günümüzde en risksiz yatırım araçları arasında yer alan mevduat ile siz de kazanmaya başlayabilirsiniz. Mevduat faiz oranlarıkarşılaştırmasına bu sayfadan göz atarak, hangi banka ne kadar faiz veriyor düşünsesine girmeden karşılaştırmanızı şeffaf bir şekilde yapabilirsiniz. Peki ne kadar paraya ne kadar faiz kazancı elde edebiliriz, gelin birlikte bakalım.

 

Mevduat Faiz Oranları 2020

Akbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, İNG ve diğer bankaların güncel mevduat faizlerini, kendi resmi sitelerinden hesaplama araçlarına göz atarak bu sayfamızı oluşturduk. Şeffaf bir şekilde bankaların mevduat faizlerini aşağıda karşılaştırdık. Siz de en iyi faizi hangi banka veriyor diye merak ediyorsanız bu sayfamızda yer alan güncel bilgilerden yararlanarak en yüksek faiz veren bankaya paranızı yatırabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllara göre düşen mevduat faizleri, 2020 yılında da iyi seviyede kazanç getirmektedir.

 

Banka – Hesap İsmi

Faiz oranı

CEPTETEB Vadeli Hesap

%10,00

AlternatifbankVOV Hesap

%11,00

Burgan Bank e-mevduat

%11,00

İCBC

%10,50

Fibabanka Kiraz Hesap

%11,00

İNG e-Turuncu Hesap

%11,00

Denizbank E-Mevduat

%10,00

Turkish Bank enerji hesap

%10,50

Odeabank Oksijen Hesap

%11,00

HSBC E-Mevduat

%10,25

QNB Finansbank E-Vadeli Hesap

%10,40

Şekerbank vadeli mevduat

%10,00

Ziraat Bankası internet şube mevduat hesabı

%9,40

Halkbank E-Mevduat

%9,50

Yapı Kredi Vade Dönüşüm

%10,00

Vakıfbank E-Vadeli Mevduat

%8,25

Akbank mevduat hesabı

%9,00

Garanti BBVA
E-Vadeli Hesap

%7,75

İş Bankası Şubesiz Vadeli Mevduat

%9,00

 

 

İlgili sayfalar:

Ziraat Bankası mevduat hesaplama

İş Bankası mevduat hesaplama

Garanti Bankası mevduat hesaplama

Akbank mevduat hesaplama

İNG mevduat hesaplama

QNB Finansbank mevduat hesaplama

Vakıfbank mevduat hesaplama

Halkbank mevduat hesaplama

 

Yukarıda yer alan bankaların resmi internet siteleri aracılığıyla mevduat faizi hesaplama yapabilir, en iyi faiz veren bankayı siz de bulabilirsiniz. Ayrıca bazı mevduat faizi hesaplama siteleri sayesinde tek tek bankaların sitesine girmeden de mevduat hesaplamaları yapabilirsiniz. Haberi yazdığımız 20 Nisan 2020 tarihinde en yüksek faiz veren bankalar arasında CEPTETEB, Alternatif Bank, Burgan Bank bulunmaktaydı. Mevduat faiz oranları, güncel piyasa bilgilerine göre anlık olarak değişebilmektedir. Bundan dolayı e-vadeli mevduat hesabı açmadan önce karar verdiğiniz bankada güncel faizleri kontrol etmenizde yarar olacaktır.

 

100 Bin TL Aylık Faiz Getirisi

Aşağıda 100 Bin TL 32 günlük mevduat faiz kazancı için bankalar sıralanmıştır.

BANKA

FAİZ ORANI

NET KAZANÇ

FİBABANKA

%11,00

820 TL

ŞEKERBANK

%11,00

820 TL

QNB FİNANSBANK

%10,40

775 TL

ENPARA.COM

%9,00

671 TL

VAKIFBANK

%8,25

615 TL

 

Mevduat Faiz Oranları Düşer Mi?

Günümüzde ve geçmişte en risksiz yatırım aracı olarak kullanılan vadeli mevduat hesapları ile risk almadan kazanç elde edebilirsiniz. Pek çok kişi dolar, altın gibi yatırımlara yönelmektedir ancak bu tüm yatırım araçlarında risk bulunmaktadır. Oysa ki hiçbir riski olmadan faiz kazancı sunan bankaların mevduat ürünlerini siz de kullanabilirsiniz. Geçtiğimiz yıl %25'lere kadar gelen bir mevduat faizi olmasına rağmen, 2020 yılında %11'lere çekilen bir mevduat ürünü vardır. İleriki günlerde ekonomik gelişmelere göre şekillenecek olan mevduat faiz oranlarının ne olacağını şimdiden kestirmek zor bir durumdur.

 

Tüm bankaların internet sitesine tek tek girmek yerine mevduat faiz oranları sayfası yer alan kredibankalar.com sitesine girerek tüm bankaların güncel mevduat ürünlerini karşılaştırabilirsiniz. Günlük olarak güncellenen faiz oranları sayesinde karşılaştırma yapabilir, mevduat hesaplama aracını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bu sayfaya göz atarak tüm bankaların mevduat faiz oranları 2020 yılına ait güncel bilgileri inceleyebilir, mevduat hesaplamalarına göz atabilir ve en yüksek faiz veren bankayı tercih edebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş