Akbank numara güncelleme ve değişikliği nasıl yapılır?

Akbank numara güncelleme işlemlerine bu sayfadan ulaşarak ATM'den, müşteri hizmetlerinden veya diğer yöntemlerle numaranızı değiştirebilirsiniz.

Akbank numara güncelleme ve değişikliği nasıl yapılır?

Bankalarda kayıtlı cep telefon numaraları oldukça önemli güvenlik önlemleri arasında yer almaktadır. Eğer numaranızı değiştirdiyseniz hiçbir bankada İnternet bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanamazsınız. Bu sayfada yer alan bilgilere göz atarak siz de, Akbank numara güncelleme işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilir, size en kolay gelen yöntemi tercih ederek numaranızı hemen yenisiyle değiştirebilirsiniz.

 

Akbank Kayıtlı Numara Güncelleme

Akbank'ta kayıtlı cep telefon numaranızı yenisiyle değiştirerek sisteme kaydetmek istiyorsanız en koay şeçenek Akbank ATM'leridir. Ayrıca 444 25 25 Akbank müşteri hizmetlerini arayarak da kayıtlı cep telefon numaranızı değiştirmek için bilgi alabilirsiniz. Ancak Akbank müşteri hizmetleri çağrı merkezinden güvenlik nedenlerinden dolayı numara değişikliği yapılamaz. Aşağıda yer alan yöntemleri kullanarak siz de hemen Akbank'ta kayıtlı telefon numaranızı güncelleyebilirsiniz.

 

Akbank ATM Numara Güncelleme

Size en yakın Akbank ATM'sine gelerek bankada kayıtlı numaranızı yenisiyle değiştirebilir, eski numaranızı silebilirsiniz. İşte Akbank ATM'sinden numara güncelleme işlemi:

  • Akbank ATM'sine kartınızla giriş yapınız.
  • Şifrenizi girdikten sonra "Bilgi Güncelleme" menüsüne tıklayınız.
  • "Cep telefon numarası güncelleme" sayfasına gelerek yeni numaranızı ekleyiniz.
  • SMS ile gelen şifreyi ATM ekranına girin ve onaylayın.
  • Numaranız bu işlemden sonra sisteme kaydedilecektir.

 

Akbank Şubesinden Numara Güncelleme

Akbank şubesine giderek kimlik belgenizle beraber müşteri temsilcisinden numaranızı güncelleyebilirsiniz. Akbank şubelerinden numara güncellemek için başvurunuzun tamamlanması için numara değişikliği talep formunu doldurarak imzalamanız gerekmektedir. Numara değişikliği başvurusu sisteme girdiği anda yeni numaranız kaydedilecektir. Bu işlemden sonra Akbank internet bankacılığı ve mobil bankacılığı kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Siz de bu sayfamızda yer alan bilgileri inceleyerek Akbank numara güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsinz. Ayrıca Akbank ATM'lerinden veya Akbank şubelerinden Akbank'ta kayıtlı eski numaranızı silmek için talepte bulunabilir, eski numaranızı sistemden kaldırabilirsiniz.

 

Akbank bakiye sorgulama

Akbank kredi kartı iptali

Akbank günlük para çekme limiti

Sosyal Medyada Paylaş