Ziraat Bankası numara güncelleme nasıl yapılır?

Ziraat Bankası telefon numarası değişikliği ve güncelleme işlemlerine bu sayfadan ulaşabilir, numaranızı değiştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası numara güncelleme nasıl yapılır?

Cep telefon numaraları, bankalar tarafından kullanılan en önemli güvenlik önlemleri arasında yer almaktadır. Bankada kayıtlı olan cep telefon numaranızı güncel tutarak olası güvenlik açıklarına karşı önlem alabilirsiniz. Bir kişi telefonunuzu ve kart bilgilerinizi ele geçirirse, mobil ve internet bankacılığınızı da şifrelerini değiştirebilir. Bundan dolayı cep telefonunuzu bir kişiye vermeyiniz, numaranızı değiştirdiğinizde bunu bankaya bildirerek güncelleme işlemi yapınız. Ziraat Bankası internet bankacılığı veya mobil bankacılığı kullanabilmeniz için, bankada kayıtlı cep telefon numaranızın güncel olması gerekmektedir. Bu sayfamızda Ziraat Bankası'nda kayıtlı bulunan cep telefon numaranızı nasıl değiştirebileceğinizi anlattık.

 

Ziraat Bankası numara güncelleme

Bankanın sisteminde kayıtlı olan telefon numaranızı güncellemek istiyorsanız, ilk seçenek 0850 220 00 00 veya 444 00 00 Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramaktır. Ancak, bir kişinin numara değiştirmesi ile birlikte olası güvenlik önlemleri için banka çağrı merkezinden numara güncellemek biraz zor olabilir ve çağrı merkezi yetkilisi sizi banka şubesine yönlendirebilir. Şubeye giderek zaman kaybetmek istemiyorsanız aşağıda yer alan yöntemleri kullanarak siz de numaranızı hemen değiştirebilirsiniz. Ziraat Bankası numara güncelleme işlemi internet bankacılığından yapılamaz. Aşağıda yer alan yöntemleri kullanarak bankada kayıtlı cep telefon numaranızı yenisiyle değiştirebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası ATM numara güncelleme

Bu işlemden sonra yeni cep telefonunuza SMS ile bilgi verilecektir. Numara güncellemek için şubeye giderek sıra beklemek istemiyorsanız, Ziraat ATM'sinden bir kaç dakika içerisinde hemen numaranızı değiştirebilirsiniz. Ziraat ATM'den numara güncellemek için:

  • Kartınızla Ziraat Bankası ATM'sine giriş yapınız.
  • Şifre bilgisi girdikten sonra "İşlem Menüsü" karşınıza gelecektir.
  • "Kayıtlı İletişim Bilgileri Değiştirme" menüsüne tıklayınız.
  • Son olarak yeni cep telefon numaranızı girerek onaylayınız.

 

Size en yakın Ziraat ATM'sini öğrenmek istiyorsız buraya tıklayarak konum bazlı arama yapabilirsiniz.

 

Şubeden Numara Güncelleme

Size en yakın Ziraat Bankası'na giderek müşteri temsilcisinden numara değişikliği formunu doldurarak bankada kayıtlı cep telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı şifre alma işlemlerini de şubede halledebilirsiniz.

 

Ziraat SMS ile numara değiştirme

SMS ile Ziraat Bankası'nda kayıtlı numaranızı değiştirebilmeniz mümkün değildir. Şubeye giderek veya Ziraat ATM'lerinden numaranızı değiştirebilirsiniz.

 

Ziraat Numara Güncelleme Müşteri Hizmetleri

444 00 00 - 0850 220 00 00 numaranız Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini numara değiştirmek için pek çok kişi aramaktadır. Ancak, numara değişikliği Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden yapılmamaktadır. Bunun yerine ATM'den veya şubeden numara güncelleme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu sayfamızda en kolay yöntemlerde Ziraat numara güncelleme işlemlerinin nasıl yapıldığını maddeler halinde açıkladık. Merak ettiklerinizi bize yazabilir veya sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan ilgili sayfalara da göz atabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası kredi kartı iptali

Ziraat Bankası hesap kapatma

Ziraat Bankası bakiye sorgulama

Sosyal Medyada Paylaş