ICBC EFT Saatleri 2021

2021 yılında ICBC’nın EFT saatleri ne zaman diye merak edenler bu sayfadaki bilgilere göz atarak ICBC’nın EFT saatleri içerisinde para transfer işlemlerini en sağlıklı şekilde gerçekleştirebilir.

ICBC EFT Saatleri 2021

EFT iki ayrı bankanın hesapları arasıda gerçekleştirilen para transferi işlemi olarak tanımlanır. Örneğin, ICBC bankasında Garanti bankasına Türk Lirası cinsinden para gönderilmesi için EFT yapılması gerekmektedir. EFT Elektronik Fon Transferi kelimelerinin kısaltmasıdır ve Merkez Bankası onaylı bir sistemdir. Devam edecek olursak, ICBC bankasında Garanti bankasına para gönderileceğinde ICBC bankası gönderenin ve alıcının bilgilerini Merkez Bankasına ileterek EFT talebinden bulunur. Çok kısa bir süre içinde onaylanan bu işlem isteği ICBC bankasının göndermiş olduğu bilgiler doğrultusunda Garanti bankasına iletir. Garanti bankası kendi işleyiş sistemi doğrultusunda EFT ile gelen TL cinsinden parayı alıcının hesabına aktarır. EFT işleminin işleyişi bu şekilde gerçekleşmektedir. ICBC, Merkez Bankası (TCMB) ve Garanti Bankası içinde meydana getirilen bu işlemler için bankalar müşterilerinden belli oranda ücret talep etmektedir. Her bankanın EFT işlem tutarı farklılık gösterebilir. EFT işlemleri bu nedenle bankanın belirlemiş olduğu gün ve saatler aralığında yapılmaktadır. Merkez bankasına iletilen EFT taleplerin güvenli ve hızlı olabilmesi için her bankanın ayrı EFT kodu bulunmaktadır. 

 

ICBC EFT Saatleri

Çin Halk Cumhuriyeti’nde kurulmuş olan ICBC , müşterilerine geniş bir yelpazede finansal ürünler sunarak hizmet vermektedir. ICBC 2021 EFT saatleri, hafta içi her gün 08.30- 17.00 saatleri arasında gerçekleştirilebilir. Bu saatler içerisinde yapacağınız EFT işleminizi 5- 10 dakika içerisinde tamamlayabilirsiniz. EFT işleminde zaman sınırlaması olduğu için mesai saatleri içerisinde işleminizi tamamlamalısınız. Mesai saatleri dışında gerçekleşen EFT işlemleri ertesi günün mesai saati başlangıcından saat 10.30’a kadar gerçekleşir. Ayrıca mesai saatlerinde gerçekleştirdiğiniz EFT işleminiz kuyruk adı verilen sisteme takılabilir ve EFT işlem süreniz uzayabilir.

 

Ayrıca tüm bankaların bilgileri için EFT saatleri sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

 

lCBC EFT Karşı Tarafa Geçmesi Ne Kadar Sürer? 
ICBC EFT işlemleri karşı tarafa 15 dakika ile 30 dakika içerisinde iletilmektedir. Fakat bu durum EFT işlem saatleri içerisinde yapılan işlemleri kapsamaktadır. Resmi tatil günlerinde malesef EFT işlemleri yapılmamaktadır. Bunun sebebi ise, bankaların resmi tatil günlerinde kapalı olmalarıdır. Aynı zamanda hafta sonu ya da mesai saatlerinin dışındaki akşam saatlerinde internet bankacılığı veya mobil bankacılık yolu ile EFT işlemleri yapıldığında bu EFT işlemleri karşı tarafın hesabına yansıtılmamaktadır. Bu EFT işlemlerinin karşı hesaba geçme süresi ertesi iş gününe kadar olan süreyi kapsamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş