QNB Finanbank Kime Ait Hangi Ülkenin

Türkiye'nin halka ilk açılan özel sermayeli bankası QNB Finansbank kime ait? QNB Finansbank hangi ülkeye ait ve yerli banka mı?

QNB Finanbank Kime Ait Hangi Ülkenin

QNB Finansbank Türkiye'nin halka ilk açılan bankasıdır. İştirakler ve çalışanların özenli çalışmalarıyla bir çok başarıya imza atan QNB Finansbank bankacılık sektöründe Türkiyenin en iyi bankaları arasına girmeyi başarmıştır. Başarılarıyla sektörde öne çıkmayı başarmıştır. Ana sermayedarı olan National Bank of Greece S.A ile bir çok başarıya imza atan QNBFinansbank'ın Sahibi Kimdir? Müşterilerine vermiş olduğu üstün hizmet anlayışı ve yenilikçi yapısı ile Türkiye'nin en iyi bankaları arasında olmaya devam edecektir.


FİNANSBANK KİME AİT?

QNB Finansbank'ı Türkiye'nin en iyi bankaları arasına sokan başarı öyküsünden önce kurucusu Hüsnü Özyeğin'i tanıyalım. Finansbank'ın kurucusu Hüsnü Özyeğin Kimdir? Bankacılık, süpermarket vb. sektörlerde önderlik yapan Hüsnü Özyeğin, Yapı Kredi bankasından istifa ederek 26 Ekim 1987 tarihinde Finansbank'ı kurdu. Felsefesi, liderlik özelliği, sektördeki profesyonelliği ile kısa sürede Finansbank'ı sayılı bankalar arasına taşıdı. Türkiye'de zamanlaaçılan yeni şubelerinin yanında yurt dışında da birçok kuruluşa iştirak etti. Yaşanan ekonomik krizleri öngörmüş ve uyguladığı çeşitli politikalar ile banka sektöründe yükselmeye devam etmiştir. Süreci doğru okuyan, iş planlarını hızlı ve güvenli bir biçimde yürüten Finansbank bu alanda başarılı adımlar atmıştır. 2006 yılında Yunanistan'ın en büyük bankası National Bank of Greece (NBG) tarafından satın alındı.2016 yılında Orta Doğu ve Afrika bölgesinin lider finansal kuruluşu olan Katar'ın büyük bankaları arasında yer alan Qatar National Bank S.A.Q (QNB Group) tarafından satın alındı.  Ekim 2016 yılında bankanın yeni ismi QNB Finansbank olmuştur.

QNB FİNANSBANKIN İŞTİRAKLERİ KİMLER?

1) QNB FINANSINVEST (https://www.qnbfi.com)
2) QNB FINANSFAKTORING (https://www.qnbff.com)
3) QNB FINANSPORTFÖY (http://www.qnbfp.com)
4) QNB FINANSLEASING (http://www.qnbfl.com)
5) EFINANS (http://www.efinans.com.tr)
6) HEMENAL (https://www.hemenalfinans.com.tr)
7) CİGNAFİNANS emeklilik (https://www.cignafinans.com.tr)
8) IBTECH (http://www.ibtech.com.tr)


Finansbank hangi ülkenin?
QNB Finansbank, Katar Ulusal Bankası (QNB) tarafından Yunanistan bankası YBG'den 2016 yılında %99,8 payı 2.7 milyar euroya satın alınmıştır. Finansbank'ın bir çok şubesi ve 13 bin üzerindeki çalışanın yaratıcılığı, liderlik anlayışı, her zaman göstermiş olduğu saygı ve bağlılık ile müşterilerinin tüm finansal ihtiyaçlarına karşılamaya devam etmektedir. Yazımızda Finanbask sahibi kim ve iştirakleri hakkında siz değerli okurlarımıza bilgi vermeye çalıştık. Önceki yazılarımızı okuyarak diğer bankalar hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bir önceki konumuz Akbank sahibi kim konusuna da bakabilir ve Akbank hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş