QNB Finansbank EFT Saatleri 2021

Sayfamızdan QNB Finansbank EFT Saatlerine ulaşabilir, para transferi yapmadan önce EFT hakkında dikkat etmeniz gereken unsurları inceleyebilirsiniz.

QNB Finansbank EFT Saatleri 2021

Türkiye'de halka açılan ilk özel sektör bankası olan QNB Finansbank gerek kurucusu gerekse liderlik takımıyla o dönem kurulan bankalardan temel felsefe ve bankacılığa bakış açısıyla ayrışmış; profesyonel bankacıların hayata geçirdiği, akıllı bankacılığın icra edildiği bir başarı öyküsüne dönüşmüştür. Üstün hizmet anlayışı, yenilikçi ve proaktif yaklaşımı ile yaptığı çalışmalar sayesinde ülkemizde özel bankalar arasında önemli bir yeri bulunmaktadır. 

 

QNB Finansbank EFT Saatleri 2021

QNB Finansbank EFT işlemlerinizi  iş günlerinde Bireysel İnternet Şubesi'nden 09:00 – 17:00 saatleri arasında yapabilirsiniz. KOBİ İnternet Şubesi'nden ise 09:00 –17:00'a kadar gerçekleştirebilirsiniz. Mesai saatleri sonrasında yapacağınız para transferleri bir sonraki iş gününe sarkacaktır. Eğer yarım gün tatil ilan edilen bir günde EFT yapmak istiyorsanız işleminizi 09:00 – 11:00 saatleri arasında gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Gönderdiğiniz ücretin alıcıya aynı gün ulaşmasını istiyorsanız işleminizi QNB Finansbank EFT saatleri içerisinde gerçekleştirmelisiniz. Aksi halde gönderdiğiniz ücret bir sonraki iş günü QNB Finansbank çalışanlarının onayına sunulacak, böylece sonraki çalışma günü ilgili hesaba geçecektir. QNB Finansbank hesabından yapılan EFT'ler mesai saatleri içerisinde yapıldıysa 5 ile 30 dakika arasında karşı tarafın hesabına geçecektir. 

 

Haftasonları ve öğlen saatlerinde EFT Yapılır mı? 

En çok merak edilen konulardan bir tanesi de Haftasonu EFT Yapılır mı sorusudur. Hafta sonu günlerinde hiçbir bankadan EFT işlemi yapamazsınız. Bunun yerine havale ile para transferi yapabilirsiniz. Benzer şekilde öğle arası EFT yapılıp yapılmadığı da merak edilenler arasındadır. Öğle arasında EFT yapılır. Fakat bu işlem öğle saatinin bitişinden sonra işleme alınır. Yani öğle saatleri içinde para gönderirseniz, bankanın öğleden sonra işleme başlama saatinde paranız karşı hesaba gönderilir. Benzer şekilde gün bitimi sonrasında gönderilen para da sonraki gün hesaba aktarılır. Örneğin; QNB Finansbank EFT saatleri sabah 09.00’da başlar. Akşam 17.15’de sonlanır. Eğer işlemini bu saat aralığında yaparsanız hesaptan hesaba para aktarımı olur. Ama 17.15 sonrasında gönderirseniz ertesi gün 09.00’da paranız gönderilir. 

 

Yukarıda yer alan bilgileri inceleyerek siz de QNB Finansbank EFT saatleri ve EFT hakkında güncel gelişmeleri inceleyebilir, para transferi yapmadan önce bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir: EFT Saatleri

Sosyal Medyada Paylaş