Yapı Kredi Kime Ait Hangi Ülkenin

Bu yazımızda, Türkiye'deki bireylerin daha uygun şartlarda konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla kurulan Yapı Kredi bankasının hangi ülkeye ait olduğunu ve kime ait olduğunu sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Yapı Kredi Kime Ait Hangi Ülkenin

Perakende bankacılık odaklı ilk ulusal çaplı özel banka olarak kurulan Yapı Kredi, aktif büyüklüğü ile Türkiye’nin 4. büyük özel bankasıdır. Yapı Kredi sahibi kim diye merak edenler aşağıda yer alan bilgilerden yararlanabilir. Kuruluşundan bu yana, müşteri odaklı bankacılık anlayışı, yenilikçiliği ön planda tutan yaklaşımı ve finans sektörünün gelişimine olan katkısı ile konumunu güçlendiren Yapı Kredi'nin kime ait olduğunu bu sayfamızda sizler için hazırladık.

YAPI KREDİ KİME AİT?

Yapı Kredi, Türkiye’nin perakende bankacılık odaklı ilk ulusal çaplı özel bankası olarak müşteriye yakın yaklaşımı ve sınırsız hizmet anlayışıyla sektörde güçlü bir konum elde etmiştir. Sosyal sorumluluk, kültür- sanat gibi pek çok alana katkıda bulunarak gelişmeye devam etmektedir. Katkıda bulunduğu alanlara birkaç örnek verecek olursak; Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde ilkokullar arası kompozisyon yarışmalarına sponsor olmuş, çocuk tiyatrosu ve Küçük Sahne sponsorlukları ile Türk özel tiyatrosunun gelişimine katkıda bulunmuştur.Türkiye’nin en uzun süredir yayında olan dergisi Doğan Kardeş’i yayınlamaya başlamış, tamamı renkli ilk Türk filmine sponsor olmuş, uluslararası sanat eleştirmenlerin jürisi olduğu ilk resim yarışmasını düzenlemiş ve bünyesinde Kültür Sanat Müşavirliği kurmuştur. 20. kuruluş yılı kutlamaları kapsamında Doğan Kardeş çocuk romanı yarışması ve halk türküleri besteleme yarışmalarını gerçekleştirmiştir. Kazım Taşkent Sanat Galerisi’ni kurarak, sanat galerisi olan ilk Türk bankası olmuş ve burada Türk Folklorünü destekleyecek birçok sergiye ev sahipliği yapmış, Topkapı Sarayı’na ait pek çok eseri sergileyerek halkla buluşturmuştur. Türk bankacılık sektörünü ilk kez bilgisayarla buluşturarak ve uzun vadeli proje finansmanı kredilerinde öncü rol oynarak yenilikçi bir tutum geliştirmiştir. Yapı Kredi, 1944 yılında bireylerin daha uygun şartlarda konut sahibi olmalarını sağlamak amacıyla Kazım Taşkent tarafından kurulan ilk özel bankasıdır. 

Yapı Kredi Hangi Ülkenin
Bireylere yönelik krediler, kredi kartları, hesap erişim kartları, ATM’ler ve online bankacılık sistemlerini hizmete sunmuş ve bugünün kurumsal bankacılığının temelini atan Yapı Kredi, 1944 yılında Türkiye'de Kazım Taşkent tarafından kurulan Türkiye'nin ilk özel bankasıdır. Yapı Kredi, şube ağı genişletilmesi, katma değer yaratan alanlarda büyüme ve dinamik aktif kalite yönetimi, temel bankacılık gelirlerine odaklılık ve disiplinli gider yönetimi, fonlama kaynaklarının güçlendirilerek çeşitlendirilmesi ve etkin sermaye yönetimi ile Türkiye'nin en iyi bankları arasında yer almaya devam etmektedir. Bu konumuzda Yapı Kredi sahibi kim diye 2019 yılında merak eden kullanıcılarımız için hazırladık. Siz de bu sayfada yer alan bilgilere göz atarak Yapı Kredi Bankası'nın kime ve hangi ülkeye ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan bankalara göz atarak diğer bankaların sahipleri hakkında bilgilere de ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş