Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama 2021

Bu sayfadan Ziraat Bankası bakiye sorgulama yöntemlerini öğrenerek hesabınızda ne kadar para olduğunu öğrenebilir, SMS ve internetten gibi alternatif kanallardan bakiyenizin durumunu sorgulayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bakiye Sorgulama 2021

Hesabınızda ne kadar para olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, siz de Ziraat Bankası bakiye sorgulama yöntemlerinden birisini deneyebilir ve hemen sorgulamanızı yapabilirsiniz. Ziraat Bankası'nda kayıtlı olan banka hesaplarınıza ait bakiyelerin durumunu telefon bankacılığından, SMS ile, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan ve ATM'lerden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 

Ziraat Bankası Bakiye Öğrenme

Bazı durumlarda hesabımızda ne kadar paranın olduğunu unutabiliyoruz. Öyle ki günümüzde pek çok banka hesabı kullandığımızdan dolayı bu hesaplarda yer alan para miktarını da karıştırabiliriz. Siz de hesabınızda ne kadar bakiyenin olduğunu acil bir şekilde öğrenmek istiyorsanız bu sayfada yer alan bakiye sorgulama yöntemlerinden birisini kullanabilir, anında hesabınızdaki para miktarını öğrenebilirsiniz. İşte Ziraat Bankası bakiye sorgulama yöntemleri:

  • Ziraat Bankası internet  bankacılığından
  • Ziraat Bankası mobil bankacılıktan
  • SMS ile bakiye sorgulama
  • ATM'lerden bakiye sorgulama
  • Şubelerden bakiye öğrenme
  • Müşteri hizmetlerinden bakiye sorgulama

 

İnternet Bankacılığından

Ziraat Bankası İnternet bankacılığına giriş yaparak hemen hesabınızda bulunan TL ve döviz cinsinden paraların miktarının durumunu öğrenebilirsiniz. Bunun için Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yaparak (https://www.ziraatbank.com.tr/tr) sitenin üst sağ tarafında yer alan "İnternet Şubesi" butonuna tıklayın ve sonrasında T.C. Kimlik numaranız veya müşteri numaranız ile internet bankacılığı şifrenizi girerek "DEVAM" butonuna tıklayınız. Giriş yaptıktan sonra "Hesaplar" menüsüne tıklayarak ilgili hesaplarınızda ne kadar para olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

SMS ile bakiye sorgulama

Ziraat Bankası SMS ile bakiye sorgulama yöntemini kullanabilir, para miktarını hemen SMS ile bilgilendirici mesaj alabilirsiniz. 7 gün 24 saat bu yöntemi kullanarak banka şubesine gitmeden ne kadar paranız olduğunu bilebilirsiniz. İşte Ziraat SMS ile bakiye sorgulama adımları:

  • Ziraat Bankası'nda kayıtlı olan cep telefonunuzdan SMS bölümüne girerek BAKIYE yazarak 4747'ye SMS gönderin.
  • Bankada bulunan ilk 10 hesabınıza ait bakiye miktarları birkaç dakika içerisinde cep telefonunuza mesaj ile gönderilecektir.

Eğer bankada kayıtlı cel telefonunuza bağlı farklı hesaplarınız bulunuyorsa sadece bu hesapları sorgulamak için BAKIYE yazıp bir boşluk bırakarak MUSTERİ NUMARANIZI da ekleyerek 4747'ye SMS gönderin. Bu sayede müşteri numaranıza ait bakiye bilgilendirmesi tarafınıza yapılacaktır.

 

Müşteri Hizmetlerinden

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine bağlanmayı beklemeden hemen bakiye sorgulamasını yapabilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 444 00 00'ı aradıktan sonra sesli komut sistemine "hesap bakiyesi sorgulama" dedikten sonra ilgili menüye gidebilir, bakiye miktarınızı dinledikten sonra dilerseniz SMS olarak da bilgilendirme mesajı alabilirsiniz.

İlgili: Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direk bağlanma

 

ATM'den

Ziraat Bankası veya farklı bankaların bankamatiklerinden Ziraat Bankası BankKart'ınızla giriş yaparak bakiye görüntülemesi yapabilirsiniz. Devlet bankaları ATM'lerinde bakiye sorgulaması için komisyon ücreti alınmıyorken, diğer bankaların ATM'lerinde küçük bir miktar ücret alınabilir. BankKart'ınızla ATM'ye giriş yaptıktan sonra "Hesap Bilgileri" menüsünden bakiye sorgulamanızı yapabilirsiniz.

ATM'den para çekecekseniz öncelikle Ziraat Bankası ATM para çekme limiti sayfamızı kontrol ediniz.

 

Ziraat Bankası Şubelerinden

Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek müşteri temsilcisi aracılığıyla hesabınızda bulunan bakiye miktarını öğrenebilir, şube içerisinde yer alan veznelerden paranızı anında çekebilirsiniz. Bunun için banka sizden herhangi bir ücret almayacaktır.

 

Siz de sitemizde yer alan güncel bilgilerden yararlanarak Ziraat Bankası bakiye sorgulama yöntemlerinden birisini kullanabilir, Ziraat Bankası banka hesabınızda ne kadar para olup olmadığını hemen öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş