Ziraat Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Bu sayfadan Ziraat Bankası hesap kapatma ile ilgili tüm bilgilere ulaşarak Ziraat Bankası'nda bulunan tüm hesaplarınızı iptal edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Türkiye'de hizmet veren devlet bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, ülkemizde öğrenciden emekliye kadar 7'den 70'e herkese hizmet vermeye devam etmektedir. Siz de Ziraat Bankası'nda bulunan hesaplarınızı kapatarak iptalini gerçekleştirmek istiyorsanız, bu sayfamızda yer alan Ziraat Bankası hesap kapatma ayrıntılarına göz atabilir, hemen hesabınızın iptali için bankaya başvurunuzu yapabilirsiniz.

 

Ziraat Hesap Kapatma

Ziraat Bankası'nda bulunan hesaplarınızı kapatmak istiyorsanız, bunu İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve tüm Ziraat Bankası şubelerinden hesabınızın iptalini hemen gerçekleştirebilirsiniz. Ülkemizde banka hesabı açmanın yanı sıra, bir çok kişi gerek banka değişikliği veya banka hesabına ihtiyaç duymamasından dolayı kapatmak isteyebilmektedir. Banka hesabı açmak kadar kapatmak da sizin hakkınız olan bir durumdur. Ziraat Bankası vadesiz hesap kapatma veya vadeli mevduat hesabı iptali ile ilgili iptal işlemlerini Ziraat şubelerinden yapabilirsiniz. İşte Ziraat Bankası'nda bulunan hesaplarınızı kapatabileceğiniz kanallar listesi.

 

Ziraat Bankası şubelerinden hesap kapatma

Size en yakın olan Ziraat Bankası şubesini sadece kimlik belgenizle ziyaret ederek, müşteri temsilcisi aracılığıyla bankada bulunan tüm hesaplarınızın iptalini kolaylıkla gerçekleştirebilir, bankada bulunan kayıtlarınızı sildirebilirsiniz. Ziraat Bankası çalışma saatleri içerisinde şubeleri ziyaret ederek daha kolay yoldan hesabınızı kapatmanız mümkündür. Ülkemizde önceki yıllarda hesap işletim ücreti adı altında banka hesaplarıdan 80 - 100 TL gibi bir ücret alınıyordu ancak alınan kararla birlikte artık hiçbir banka, vadesiz hesaplarından herhangi bir hesap işletim ücreti alamamaktadır. Yani Ziraat Bankası hesabınıi yıllık herhangi bir ücret ödemeden kullanmaya devam edebilirsiniz. Ziraat Bankası hesabını iptal edebilmek için banka şubesinde bir dilekçe doldurarak imzalamanız gerekmektedir. Bu dilekçeyi size müşteri temsilcisi söyleyecektir.

 

Ziraat Bankası İnternetten Hesap Kapatma

Özellikle Korona virüs salgını sürecinde kısıtlama ve alınan önlemlere göre, banka şubesine sadece işi olanlar sırayla alınmaktadır. Böyle bir durum olunca kapı önlerinde yoğunluk olabilmektedir. Bundan dolayı, siz de şubeye giderek sıra beklemek yerine internet şubesinden hesabınızın iptal talebini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesinden Ziraat Bankası hesap kapatmak için:

  • Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yapın.
  • "Hesaplarım" sayfasına geldikten sonra "Tüm Varlıklarım" sayfasına tıklayın.
  • Kapatmak istediğiniz hesabınızı seçin.
  • "Hesap Kapat" butonuna tıklayın.
  • Hesabınızın iptalini onaylayarak hesap kapatma işlemini tamamlayın.

 

Müşteri Hizmetlerinden Ziraat Bankası hesabı kapatma

Ziraat Bankası hesap kapatma kanalları arasında yer alan çağrı merkezi seçeneğini seçerek siz de, Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayarak hesaplarınızın iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kredi kartı iptalini de müşteri hizmetlerinden kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerinden hesabınızı iptal ettirmek istiyorsanız, 444 00 00 veya 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aradıktan sonra "Hesap işlemleri - Hesap kapatma" adımlarını takip edebilir ve çağrı merkezi aracılığıyla hesaplarınızın iptalini 7/24 gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca ek hesaplarınızı da bu yöntemleri kullanarak kapatabilirsiniz.

 

Siz de bu sayfamızda yer alan güncel verilerden yararlanarak, Ziraat Bankası hesap kapatma işlemlerini tamamlayabilir ve Ziraat Bankası'nda bulunan tüm veya belirli hesaplarınızı anında iptal edebilirsiniz. Ayrıca hesap kapatma talebinize herhangi bir red cevabının da verilmeyeceğini belirtmek isteriz, hesap kapatmak istiyorsanız banka bunu kabul etmek zorundadır.

Sosyal Medyada Paylaş