Ziraat Bankası Kart Şifresi Alma ve Değiştirme

Bu sayfadan Ziraat Bankası kart şifresi alma işlemlerini SMS ile, internetten, çağrı merkezinden ve diğer yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Alma ve Değiştirme

Bu sayfada sizler için araştrmalarımızı yaparak Ziraat Bankası kart şifresi alma işlemlerinin nasıl yapıldığını anlattık. Ziraat Bankası Bankkart elinize ulaştığında ilk yapmanız gereken, yeni kartınızın şifresini almaktır. Kart şifrenizi alarak siz de hemen internetten alışveriş yapabilir, Ziraat internet bankacılığını kullanabilir, eft ve havale gibi para transfer işlemi ve pek çok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Ziraat Kart Şifresi Alma

Ziraat Bankası'ndan almış olduğunuz yeni kartınız elinize ulaştıysa, bu sayfada yer alan SMS ile, ATM'den, Çağrı Merkezinden, ve diğer yöntemlerle kart şifrenizi alabilirsiniz. 0850 258 00 00 numaralı Ziraat müşteri hizmetleri kart şifresi alma bölümünü arayarak, yeni kartınızın şifresini hemen alabilir veya değiştirebilirsiniz.

 

SMS ile şifre alma: SIFRE yazdıktan sonra aralarında bir boşluk bırakarak "Kartınızın son 6 hanesi, Anne Kızlık Soyadınıızn son 2 harfi veya Doğum Yeriniz, Kartın arkasında yer alan 3 haneli CCV (Güvenlik) kodu" bilgilerini yazarak 4757'ye SMS gönderin. Bu bilgileri SMS gönderdikten sonra Ziraat Bankası'nda kayıtlı cep telefonunuza SMS ile "geçici şifre" gönderilecektir. Bu şifrenizi kimseyle paylaşmayın ve bir yere kaydetmeyin. Şifrenizi değiştirmek için aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz.

Örnek SMS: SIFRE 123456 ZA 123 > 4757

 

Anne kızlık soyadında veya doğum yerinizde Türkçe karakter yer alıyorsa, değiştirmeden Türkçe karakter olacak şekilde yazın. SMS gönderilen telefonun bankada kayıtlı "kart sahibinin" telefon numarası olması gerekmektedir.

 

ATM'den Şifre Alma:Ziraat Bankası ATM'lerine kartınızla giriş yaparak yeni kart şifresi alabilir veya mevcut kart şifrenizi yenisiyle değiştirebilirsiniz. SMS ile şifre aldıktan sonra telefonunuza gelen şifrenizle ATM'ye giriş yapın. Şifre işlemleri menüsüne gelerek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

 

İnternetten Kart Şifresi Değiştirme: Ziraat Mobil uygulamasına veya Ziraat internet bankacılığına giriş yapın. Menü'ye tıkladıktan sonra Kartlarım > Banka Kartlarım > BankKart > Kart Ayarları > Şifre Belirleme adımlarını takip edin. Yeni kart şifreniiz yazarak Devam butonuna tıklayarak kartınızın şifresini değiştirebilirsiniz.

 

Çağrı Merkezinden:0850 258 00 00 numaralı Ziraat Bankası kart şifresi alma merkezini arayarak yeni kart şifrenizi hemen alabilir veya değiştirebilirsiniz. Şifrenizi almak için güvenlik amacıyla anne kızlık soyadı gibi bilgileri vermeniz istenebilir. Eğer bilgiler güncel değilse güncellemek için Ziraat şubesine gitmeniz gerekebilir.

 

Bu sayfamızda Ziraat Bankası kart şifresi alma ile ilgili güncel bilgileri verdik. Siz de bu sayfamızda yer alan yöntemleri kullanarak Ziraat Bankkart şifresi alma, değiştirme, güncelleme hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Ziraat Bankası bakiye sorgulama

 

Sosyal Medyada Paylaş