Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2020

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2020 yılı verilerine göz atarak siz de uygun faizlerle ev sahibi olabilir, uzun dönem ödeme koşullarından faydalanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları 2020

  Bildiğiniz gibi devlet bankaları her zaman faiz oranlarını diğer bankalara göre düşük tutmaya özen göstermektedir. Bu dönemde siz de ev sahibi olmak istiyorsanız bu sayfada yer alan Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2020 verilerini inceleyerek, faizleri karşılaştırarak kredi başvurusu yapabilir ve hayalinizdeki evi Ziraat konut kredisi ile alabilirsiniz. 2019 yılında doların yükselmesiyle beraber faizler de oldukça fazla bir seviyeye çıkmıştı. 2020 yılında ise faizlerin düşürülmesi ve yeni kampanyalar oluşturulması beklentiler arasında yer almaktadır.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faiz Oranları
Ziraat Bankası'na konut kredisi başvurusu yaparak siz de 120 aya kadar vade imkanından ve diğer bankalara göre düşük faiz oranlarından yararlanarak yeni bir ev sahibi olabilirsiniz. Alınacak evin değerinin %80'ine kadar konut kredisi verilmekte olup, kalan yüzde yirmilik kısmı evi alacak kişinin peşin olarak vermesi gerekmektedir. Kredi kullanılacak söz konusu eve ipotek tesis edilerek evin kredisinin bitmesine kadar ev banka tarafından ipotekli gözükür. Kredi boyunca, kredi kullanan kişiye hayat sigortası, konut ve zorunlu deprem sigortası yaptırılmaktadır. Konut kredisi başvurusu yapmak isteyenler aşağıda bulunan farklı alternatif başvuru kanallarını kullanabilir. İşte 2020 yılı için Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları:

 • Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı: %0,94 (Mayıs 2020)

 

 • 1. Ziraat Şubeleri:Ziraat Bankası şubesine alınacak evin tapu fotokopisi ve kimlik belgesiyle beraber konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz.
 • 2. Müşteri hizmetleri:  444 00 00 numaralı Ziraat müşteri hizmetlerini arayarak konut kredisi hakkında bilgi alabilir, ön başvuruyu yapabilirsiniz.
 • 3. İnternet şubesi: Ziraat Bankası internet şubesinden (https://www.ziraatbank.com.tr) konut kredisi için ön başvuruyu yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ziraat mobil uygulamasından da başvuru yapılabilmektedir.


Yukarıdaki başvuru kanallarının yanı sıra ATM'lerden de ön başvuru yapılabilir. Ancak bu başvurular sonrasında banka şubesine giderek kredi evraklarını tamamlamanız istenmektedir. 

Gerekli Belgeler:

 • Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
 • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
 • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
 • Tüzel kişiliklerin ortağı olan kişilerden ortağı olduğunuz şirkete ait ana sözleşmenin yayımlandığı ticaret sicil gazetesi/gazeteleri fotokopisi,
 • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
 • Şubece talep edilebilecek diğer belgeler

Siz de bu sayfamızda yer alan bilgilere göz atarak Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları 2020 yılı hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Yeni faiz oranları açıklandıkça sayfalarımızı güncelliyor ve sizlere sunuyoruz. Siz de sitemizi takip ederek güncel konut kredisi kampanyalarına ulaşabilir, daha fazla bankalarla alakalı bilgileri öğrenebilirsiniz.
Sosyal Medyada Paylaş