Ziraat Bankası EFT Saatleri 2021

Diğer bankalarda olduğu gibi Ziraat Bankası EFT Saatleri 2021 yılında belirli saatler arasında yapılmaktadır. Siz de eft saatleri, eft ücretleri gibi bilgilere göz atarak Ziraat Bankası eft işlemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2021

Eski zamanlara nazaran bankacılık sektörü oldukça gelişmiştir. Önceleri bankalarda işlemlerimizi halledebilmek için saatlerce sıra beklemek zorunda kalırdık. Ziraat Bankası EFT saati 2021 yılında nedir diye merak ediyorsanız, aşağıda bulunan eft saatleri bilgilerini kontrol ederek eft işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve telefon bankacılığının ortaya çıkması ile artık işlemlerimizi oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapabiliyoruz. Bazı bankaların mobil bankacılığı hizmetini kullanarak da işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. EFT'yi de bu işlemlerimize bir örnek olarak verebiliriz. Elektronik ortamdan para transferi anlamına gelen EFT, Ziraat Bankası'nda hangi saatler arasında yapılmaktadır ve ne kadar ücretle yapılmaktadır.

 

Ziraat Bankası Kolay Adres Sistemi İle İBAN'sız Para Transferi

EFT saatlerine takılmadan para göndermek veya para almak istiyorsanız siz de Ziraat Bankası'ndan FAST ile para gönderebilirsiniz. Kolay Adres Sistemi sayesinde EFT ve havale, FAST işlemlerinde hesap numarası veya IBAN kullanmadan kolaylıkla yapabilirsiniz. Adres tanımlama işlemi için Para Transferleri --> Kolay Adreslerim sayfasını takip ederek Kolay Adres tanımlamanızı gerçekleştirebilirsiniz. "Kolay Adreslerim" sayfasından eklemiş olduğunuz adresleri listeleyebilir, ekleyebilir veya silebilirsiniz.

Cep telefon numarası, e-posta adresi, TCKN. pasapor numarası gibi bilgiler "Kolay Adres" olarak hesabınıza tanımlanabilir. FAST sistemi ile para göndermek isteyenler için para transfer limitleri ilk aşamada 50 TL limitli olarak başlatılmıştır. Limitler kademeli olarak arttırılarak 1.000 TL'ye kadar yükseltilecektir.

 

Tüm Bankalar:EFT saatleri


Ziraat Bankası EFT Saatleri

Bankalardaki Eft saatleri farklılık göstermektedir. Lakin genellikle bankalarda EFT yapabileceğiniz saatler, bankanın açılışı ile başlar. Eft işlem saati de dediğimiz gibi bankadan bankaya farklılık gösterebilmektedir. Belirtilen bu saatler dışında Eft işlemlerinizi gerçekleştirirmek isterseniz genellikle işleminiz 5 ile 30 dakika gibi bir sürede karşı tarafa ulaşacaktır. Eft işleminizi bu saatler dışında yaparsanız işleminiz, en yakın iş gününde gerçekleşir. Eğer beklemek istemiyorsanız, bankanızın Eft saatlerini öğrenmenizi tavsiye ediyoruz. Kendi bankanızın yanı sıra karşı tarafın da EFT saatleri önemlidir. Her iki tarafın da Eft saatlerini öğrenirseniz işlem sizin için daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleşecektir. Biz, sizler sizin Ziraat Bankasının Eft saatlerini araştırdık.

 

ZİRAAT BANKASI EFT Saatleri: 09:00 - 16:00

Saat 16:00 - 17:00 saatleri arasında yapılan EFT işlemlerinde geç EFT ücreti alınmaktadır.

 

Ziraat Bankası EFT Ücreti

Mobil'den EFT ücreti: 1.14 TL - 28.65 TL arası

İnternetten EFT ücreti: 1.14 TL - 26.65 TL

ATM'den EFT ücreti: 2.29 TL - 57.30 TL

Geç EFT ATM: 3.43 TL - 85.95 TL

Geç EFT Mobil'den: 1.71 TL - 42.97 TL

 

EFT saatleri, hafta içi çalışma günlerinde geçerlidir. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde EFT ile para gönderilemez. Hafta sonu ve resmi tatil günlerinde yapılan EFT talimatları ilk iş günü yani Pazartesi günü saat 09:00 itibariyle işleme alınır ve yaklaşık yarım saat içerisinde karşı hesaba gönderilir. Hafta sonu tatil günlerinde para yollamak istiyorsanız havale veya FAST ile para gönderimi yapabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiyi hafta sonu eft yapılır mı sayfamızdan alabilirsiniz.

 

Ziraat bankasının açılışı ile Eft işleminize başlayabilir, akşam 16:00'ya kadar devam edebilirsiniz. Bir önceki yazımızda da bahsettiğimiz gibi Ziraat bankası da, yarım gün tatillerde müşterilerine kolaylık sağlıyor. Bu günlerde de Eft işleminizi banka tarafından belirlenen saat dilimde yapabilirsiniz. Bu saatler, Ziraat bankası tarafından09:00- 17:00olarak belirlenmiştir. Eft saatleri kadar merak edilen bir diğer konu ise Eft ücretleri. Ziraat bankası Eft işlemleri için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız lüften bankanın internet sitesini (https://www.ziraatbank.com.tr) ziyaret ediniz. Ziraat Bankası'nda Eft işlemi saat kaçla kaç arasında yapılır, ne kadar ücret alınır sorularına cevap vermeye çalıştık. Verdiğimiz bilgilerle Eft işleminizi kolay ve hızlı bir şekilde halledebileceksiniz. Eft işlemleri yukarıda yer alan belirli saatler içerisinde yapılmaktadır, havale işlemi ise 7/24 yapılabilir. Eft işlemleriniz haftasonları yapılamaz ancak haftasonu ilk iş gününe eft talimatı verilebilir. Saat 16:30'dan itibaren yapılan eftlerde "geç eft" adı altında ekstra komisyon talep edilebilir. Ziraat Bankası EFT saatleri 2021 yılında yukarıdaki bilgilerden öğrenebilir ve internet ile mobil şubeden eft para transferini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş